REKLAMA

Andrzej Grabowski wygłosi "Spowiedź chuligana"

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2017 17:19
W "Poranku Dwójki" porozmawiamy o nowym monodramie Teatru Polonia - "Spowiedź chuligana. Jesienin" w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego.
Andrzej Grabowski
Andrzej GrabowskiFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Przedstawienie składa się z wierszy Sergiusza Jesienina, którego barwna i tragiczna biografia rosyjskiego "poety przeklętego" w sposób znaczący wpłynęła na jego twórczość. Wiersze te układają się w historię o dojrzewaniu, o nadchodzeniu mądrości i roztropności, wreszcie o wspomnieniach czasu minionego.

O "Spowiedzi chuligana" porozmawiamy o godz. 8.10 z wykonującym monodram Andrzejem Grabowskim oraz z reżyserem Krzysztofem Jasińskim (transmisja wideo).

W audycji opowiemy również o filmie poświęconym twórczości Mikołaja Trzaski "Ucho wewnętrzne". Właśnie odbyła się jego trójmiejska premiera.

Poza tym w "Poranku": "Słowo na dzień", "Śpiewnik jazzowy", "Wiadomości kulturalne", "Archiwalnia" i "Płyta tygodnia". Tym razem do zdobycia "Koncerty fletowe" Carla Philippe'a Emanuela Bacha w wykonaniu Emmanuel Pahud z orkiestrą Kammerakademie Potsdam pod dyrekcją Trevora Pinnocka. To nowy album firmy Warner Classics.

Rekomendacje kulturalne tuż przed 9.00 przedstawi pisarz, twórca książek dla dzieci i młodzieży oraz autor scenariuszy - Grzegorz Kasdepke.

***

Na "Poranek Dwójki" w piątek (3.02) w godz. 6.00-9.00 zaprasza Tomasz Obertyn.

jp/mc

Czytaj także

Andrzej Grabowski: trzeba widzieć, kiedy publiczność ma się śmiać

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2013 20:17
- To trudny i wredny kawałek chleba - tak o sztuce rozbawiania publiczności opowiadali w Dwójce znakomici aktorzy Krzysztof Tyniec, Krzysztof Kowalewski i Andrzej Grabowski.
rozwiń zwiń