Lora Szafran na inaugurację Warszawskich Spotkań Muzycznych

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2017 15:56
W "Poranku Dwójki" porozmawiamy o festiwalu, który w tym roku odbywa się pod hasłem "Muzyka dawna - muzyka nowa". Wydarzenie odbywa się w Warszawie w dniach od 6 do 12 maja.
Lora Szafran
Lora SzafranFoto: J. Konecki/PR

Zgodnie z formułą programową zawartą w podtytule Festiwal prezentuje ważne dzieła muzyki dawnej i nowej oraz promuje najnowsze utwory kompozytorów współczesnych, tworzone w dużej części dla Festiwalu. Festiwal rozpocznie się w sobotę (6.05) w Studiu Koncertowym PR im. W. Lutosławskiego koncertem Lory Szafran z zespołem pod kierunkiem Bogdana Hołowni (w programie słynne piosenki polskich kompozytorów: Władysława Szpilmana, Henryka Warsa i Jerzego Wasowskiego). Dwójka jest współorganizatorem festiwalu, a wstęp na koncerty jest wolny.

Naszymi gośćmi po 8.10 będą Lora Szafran - wokalistka jazzowa i Jarosław Siwiński - dyrektor festiwalu (transmisja wideo).

W audycji powiemy też o premierze spektaklu "Kursk", która odbędzie się 6 maja pod pokładem żaglowca "Dar Pomorza".

Nie zabraknie też "Słowa na dzień", "Melodii z górnej półki", "Archiwalni", "Wiadomości kulturalnych", przeglądu prasy i "Płyty tygodnia". W cyklu tym prezentujemy albumy z serii "Polish Jazz" - legendarnej serii Polskich Nagrań w reedycji firmy Warner Music. Dziś kolejny komplet trzech płyt: "Krzysztof Sadowski and his Hammond organ"; Mieczysław Kosz - "Reminiscencje" i Czesław Bartkowski - "Drums Dream".

***

Na "Poranek Dwójki"  w piątek (5.05) w godz. 6.00-9.00 zaprasza Tomasz Obertyn.

bch/mz

Zobacz więcej na temat: Lora Szafran
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Odważna płyta Lory Szafran poświęcona Leonardowi Cohenowi

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2017 18:44
- Pracując nad dziełami Leonarda Cohena, pomyślałam, że nie mogę go naśladować, tylko spróbować przetworzyć te utwory i potraktować je jak materiał muzyczny - opowiada wokalistka Lora Szafran.
rozwiń zwiń