Pożegnanie Wisławy Szymborskiej

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2012 23:22
Na antenie Dwójki przedstawiliśmy relację z pogrzebu Poetki. Wieczorem zapraszamy na słuchowisko poetyckie "Pisanie życiorysem".

W uroczystościach, które rozpoczęły w samo południe na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie, udział biorą m.in. prezydent RP Bronisław Komorowski, premier Donald Tusk oraz marszałek Sejmu Ewa Kopacz. Przybyli też wybitni przedstawiciele świata kultury i przyjaciele noblistki. Informacje o pogrzebie Szymborskiej zostały rozesłane do osobistości, znających poetkę i ceniących jej twórczość na całym świecie, m.in. Umberta Eco, Woody'ego Allena oraz poetów, laureatów literackiego Nobla Seamusa Heaney'a i Tomasa Transtroemera. Do Krakowa przyjechali także tłumacz wierszy noblistki Anders Bodegard i litewski poeta Tomas Venclova.  

Transmisja uroczystości na antenie Programu 2 od godziny 12. Wieczorem natomiast – o godz. 21.30 – zapraszamy na słuchowisko poetyckie z wierszy Wisławy Szymborskiej "Pisanie życiorysem".

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wisława Szymborska: Życie trzeba czytać

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2012 09:31
- Wiersze zaczyna się pisać bardzo wcześnie. Potem przeważnie się je zarzuca, ja byłam z tych osób, które przy tym zostały - mówiła Noblistka. Przypominamy wywiady z poetką przeprowadzone w Polskim Radiu w latach 60 i 70.
rozwiń zwiń