REKLAMA

Sinfonia Varsovia gra Liszta i Noskowskiego

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2022 12:00
W czwartek (4 sierpnia) do zdobycia był album zawierający dwie kompozycje: Salve Polonia z oratorium Święty Stanisław Franciszka Liszta oraz Z życia narodu - obrazy fantazyjne na tle Preludium A-dur Fryderyka Chopina" autorstwa Zygmunta Noskowskiego.
Okładka płyty
Okładka płytyFoto: Mat. pras.

W audycji "Podróżnik muzyczny" w dniach od 27 czerwca do 16 września 2022 roku nastąpi obszerna prezentacja utworu muzycznego, a prowadzący zada pytanie z nim związane. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w konkursie przesyłają odpowiedź na pytanie, z krótką, osobistą refleksją dotyczącą prezentowanego utworu, do północy dnia, w którym zostało zadane pytanie, pod numer telefonu 71211 (koszt: 1,23 zł brutto za wysłanie wiadomości). Odpowiedź należy poprzedzić prefiksem "płyta." ("płyta.odpowiedź"). SMS powinien mieć do 160 znaków.

W dniach od 27 czerwca do 5 sierpnia 2022 roku w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) organizator przewiduje przyznanie nagród w postaci jednej płyty CD Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina dla każdego zwycięzcy – wartość jednej płyty wynosi od 10 do 80 zł. Danego dnia jury wyłoni dwóch zwycięzców, których odpowiedzi oceni najwyżej. Oceniający wezmą pod uwagę oryginalność, pomysłowość i wartość artystyczną tekstu.


We czwartek (4.08) do wygrania był album:

Franciszek Liszt - Salve Polonia z oratorium Święty Stanisław; Zygmunt Noskowski - Z życia narodu - obrazy fantazyjne na tle Preludium A-dur Fryderyka Chopina, wyk. Sinfonia Varsovia, dyr. Jacek Kaspszyk, Grzegorz Nowak


Posłuchaj
38:30 2022_08_04 12_07_20_PR2_Plyta_na_lato.mp3 Sinfonia Varsovia gra Liszta i Noskowskiego (Płyta na Lato/Dwójka)


Oto płyty, które można wygrać w tym tygodniu:

Piątek (5.08)

Fryderyk Chopin - Pieśni op. 74, wyk. Dorothee Mields - sopran, Nelson Goerner - fortepian historyczny

Regulamin konkursu

Sponsorem konkursu jest Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. 

Logo sponsora Logo sponsora

***

 Tytuł audycji: Płyta na lato

Prowadziła: Róża Światczyńska

Data emisji: 4.08.2022

Godzina emisji: 12.05