X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wartościowy spotka wartościową. Singiel szuka dobrej rodziny

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2013 12:00
- To często nie jest egoizm, tylko wysoka samoocena. Singiel dużo inwestuje w siebie, rozwija się, jeździ po świecie, ma ciekawą pracę. Przez to, że widzi w sobie wartościowego człowieka, ma wysokie oczekiwania wobec drugiej osoby i wobec świata - mówiła socjolożka w Dwójce.
Audio
  • Co przyniosły badania polskich singli? (Rozmowy po zmroku/Dwójka)
Wartościowy spotka wartościową. Singiel szuka dobrej rodziny
Foto: flickr/lic.cc/Library of Congress

Pula kandydatów automatycznie się przez ściśle określone wymagania wobec partnera zmniejsza. W badaniach socjologów single podkreślają jednak, że wybór życia w pojedynkę to sytuacja tymczasowa. Nie chcą zakładać rodziny, bo najpierw chcą sobie życie ułożyć. - Według singli to odpowiedzialne podejście do budowanie związków i zakładania rodziny - mówiła socjolożka, dr Katarzyna Lidia Kuklińska w Dwójce.
Wyniki badań społecznych pokazują, że singli jest coraz więcej. Socjologowie nie potrafią jednakże jednoznacznie zdefiniować tego zjawiska. Spory toczą się nie tylko o to, czy singlami mogą być jedynie ludzie młodzi i czy jest to wybór na całe życie. Nierozstrzygnięte pozostaje pytanie, na ile singlizm podważa instytucję rodziny oraz w jakim stopniu wynika on z indywidualistycznych tendencji współczesnej kultury i emancypacji kobiet. Są i tacy, którzy sądzą, że singlizm nie jest zjawiskiem społecznym tylko marketingowym.
- Osoby, które czują się singlami, czasem myślą z przerażeniem, że nigdy się nie wyprowadzą od rodziców, albo że zostaną nagle bez pracy z obciążeniem kredytowym. Życiu w czasach ponowoczesnych towarzyszy płynny lęk, obawa o to, co będzie za chwilę - mówiła w "Rozmowach po zmroku" dr Emilia Paprzycka.
W audycji Michała Nowaka gościliśmy socjologów: dr Katarzynę Lidię Kuklińską – autorkę książki "Polskie singielki", redaktorkę wydanej niedawno publikacji "Singlizm. Nowy styl życia w ponowoczesnym świecie" i dr Emilię Paprzycką – autorkę książki "Kobiety żyjące w pojedynkę. Między wyborem a przymusem".

Zobacz więcej na temat: POLSKA psychologia seks
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co łączy bogatych i biednych? Lęk…

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2013 12:22
Czego się boimy? Porażki, zagubienia, nieznanego i Innego… długo by wymieniać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Adam i Ewa nie zgrzeszyli"

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2013 12:00
- Oni byli jak dzieci, które przyjmują cukierek od pedofila wbrew zakazowi rodziców - mówił w Dwójce eseista Jerzy Prokopiuk, który wziął udział w dyskusji o znaczeniu grzechu pierworodnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Matka (już nie) Polka. Jak się zmienia macierzyństwo?

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2013 13:30
To kobiecość w wymiarze totalnym. Współcześnie, ażeby być dobrą matką, trzeba też być dobrą, wykształconą pracowniczką, menadżerką życia domowego, ekspertką od wszystkiego. Trzeba też dobrze wyglądać i idealnie panować nad emocjami....
rozwiń zwiń