Odnaleziona powieść Marka Hłaski

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2015 13:47
W "Strefie literatury" m.in. rozmowa z odkrywcą i edytorem nieznanej dotąd powieści Marka Hłaski "Wilk".
Marek Hłasko - jeden z najsłynniejszych pisarzy, którzy wyjechali z Polski i nigdy do niej nie wrócili
Marek Hłasko - jeden z najsłynniejszych pisarzy, którzy wyjechali z Polski i nigdy do niej nie wróciliFoto: PAP/Adam Mottl

Na kilkanaście dni przed księgarską premierą "Wilka" zastanowimy się między innymi, czym ten utwór jest w dorobku kultowego pisarza. A skoro przyglądać się będziemy Markowi Hłasce z nieznanych dotychczas stron, zajrzymy - z doktorem Piotrem Weiserem, autorem eseju "To nie ja wymyśliłem ten kraj. Izrael Hłaski" - do jego (zapoznanej nieco) prozy o Izraelu.

***
Na "Strefę literatury" w niedzielę (13.09) w godz. 21.30-22.30 zaprasza Katarzyna Hagmajer-Kwiatek.

jp/mm

Czytaj także

Pisanie jest rzeczą bardziej intymną od łóżka

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2014 20:30
Marek Hłasko – pisarz otoczony legendą – miał biografię, która może zadziwić, a nawet szokować. Polski James Dean, jak go zwano, był jednak tak naprawdę kimś więcej niż tylko buntownikiem i prowokatorem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Hłasko targował się o każde słowo

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2014 20:00
Listy Hłaski rozszerzają nie tylko jego biografię, lecz także rzucają światło na jego pojmowanie prawdy literackiej i autonomii dzieła literackiego. – Mnie samemu dopiero lektura tej korespondencji pozwoliła zrozumieć wiele rzeczy – mówił w Dwójce Andrzej Czyżewski, brat cioteczny pisarza i autor wyboru "Marek Hłasko. Listy".
rozwiń zwiń