X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Władysław Terlecki. W 20. rocznicę śmierci

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 13:22
Audycję poświęciliśmy postaci znakomitego pisarza, wybitnego prozaika, ale też dramatopisarza, autora wielu słuchowisk radiowych.
Audio
  • O życiu i twórczości Władysława Terleckiego (Strefa literatury/Dwójka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: pixabay/domena publiczna

Trzeciego maja minie dwadzieścia lat od śmierci Władysława Terleckiego (1933-1999). Fascynowała go historia, zwłaszcza ta końca XIX wieku, relacje polsko-rosyjskie, ich podłoże psychologiczne. Budował swe utwory wokół wybitnych postaci: Aleksandra Wielopolskiego, Stefana Bobrowskiego, Aleksandra Waszkowskiego. Do najwybitniejszych jego utworów zaliczana jest pentalogia o powstaniu styczniowym: powieści Spisek (1966 roku), Dwie głowy ptaka (1970) i Lament (1984) oraz zbiór opowiadań Powrót z Carskiego Sioła (1973) i Drezno (z tomu Rośnie las, 1977).

O życiu pisarza, twórczości, języku powieści, utworach przeniesionych na deski teatralne i słuchowiskach radiowych opowiadali: prof. Anna Nasiłowska, Michał Komar, prof. Jacek Kopciński. W audycji wysłuchaliśmy też fragmentów wypowiedzi Władysława Terleckiego zarejestrowanych dla Polskiego Radia.

***

Tytuł audycji: Strefa literatury

Prowadził: Wacław Holewiński

Data emisji: 28.04.2019

Godzina emisji: 18.30

mko

Zobacz więcej na temat: Władysław Terlecki literatura
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Psychoanaliza Junga jako klucz do twórczości Władysława Lecha Terleckiego

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 12:45
- Władysław Terlecki wychowywał się bez ojca. Po wojnie został on w Anglii, założył drugą rodzinę. Z tego co wiem, Terlecki odwiedzał ojca w Anglii, ale te relacje za dobrze się nie ułożyły - mówił w Dwójce dr Zbigniew Bitka.
rozwiń zwiń