Psychoanaliza Junga jako klucz do twórczości Władysława Lecha Terleckiego

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 12:45
- Władysław Terlecki wychowywał się bez ojca. Po wojnie został on w Anglii, założył drugą rodzinę. Z tego co wiem, Terlecki odwiedzał ojca w Anglii, ale te relacje za dobrze się nie ułożyły - mówił w Dwójce dr Zbigniew Bitka.
Audio
  • O życiu, dorobku i odczytywaniu twórczości Władysława Lecha Terleckiego poprzez psychoanalizę Junga (Spotkania po zmroku/Dwójka)
Władysław Lech Terlecki
Władysław Lech TerleckiFoto: IMDb

Nad Zbruczem 1200.jpg
Nowa literatura kresowa. Spotkanie z Wiesławem Helakiem

W piątek (18.05) Władysław Lech Terlecki (1933-1999), wybitny prozaik, dramaturg i autor słuchowisk radiowych, obchodziłby swoje 85. urodziny. W audycji mówiliśmy m.in. o jego prozatorskim cyklu poświęconym powstaniu styczniowemu, powieści "Wczesny powrót", która przeleżała w szufladzie pisarza 20 lat zanim została wydana, a także psychoanalitycznych wątkach w jego późnej twórczości.

***

Tytuł audycji: Spotkania po zmroku

Prowadzi: Wacław Holewiński

Gość: dr Zbigniew Bitka

Data emisji: 17.05.2018

Godzina emisji: 21.30

pg/mko

Czytaj także

"Jego książki budowały tożsamość warszawiaków"

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2018 20:55
- Grzesiuk pisał autentycznie. Na jego książkach ludzie, którzy wracali do ruin miasta mogli budować od nowa swoją warszawską tożsamość. Dzięki jego autentyczności, to co pisał stało się uniwersalne - mówił w Dwójce Bartosz Janiszewski, autor biografii barda Czerniakowa.
rozwiń zwiń