X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Edward Stachura. Niezapomniany kaskader

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 10:00
24 lipca minęło czterdzieści lat od samobójczej śmierci wybitnego polskiego poety, prozaika, pieśniarza. Był legendą za życia. W "Strefie literatury" rozmawialiśmy m.in. o recepcji utworów i poezji tego niezapomnianego autora.
Audio
  • Edward Stachura. Niezapomniany kaskader (Strefa literatury/Dwójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: shutterstock/Africa Studio

Edward Stachura: buntownik, odmieniec, wędrowca. Urodził się we Francji i francuski był jego pierwszym językiem. Ale to polski stał się tym, w którym eksperymentował, który zmieniał, w którym szukał nowych znaczeń. Przez wiele lat panowała na Stachurę "moda". Jak jest dziś po latach? Czy wciąż inspiruje, czy jest czytany, czy jego piosenki, jak kiedyś, są porywem wolności?

O swojej przyjaźni z Edwardem Stachurą opowiedział prof. Piotr Müldner-Nieckowski. O jego piosenkach, a także o recepcji jego utworów i stanie badań literaturoznawczych nad spuścizną po autorze "Fabula rasy" mówili dr hab. Paweł Tański (UMK w Toruniu) i prof. Dariusz Pachocki (KUL Lublin). Słuchaliśmy także piosenek Edwarda Stachury w oryginalnym wykonaniu.

***

Tytuł audycji: Strefa literatury 

Prowadzi: Wacław Holewiński

Data emisji: 25.08.2019

Godzina emisji: 18.00

am/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Filozoficzny autodialog Edwarda Stachury

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2019 15:40
W audycji wysłuchaliśmy słuchowiska "Fabula rasa, czyli rzecz o egoizmie" opartego na prozatorskim dziele poety, które ukazało się niedługo przed jego samobójczą śmiecią w 1979 roku.
rozwiń zwiń