X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stefan Treugutt. Objaśniał teatr milionom

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2015 22:30
– Wybrałam Treugutta na studiach nie z powodu autorytetu naukowego, ale jego cotygodniowych występów w Teatrze Telewizji - mówiła o mistrzu polskiej teatrologii prof. Maria Prussak.
Audio
  • Prof. Maria Prussak i prof. Barbara Osterloff wspominają Stefana Treugutta. Audycja Iwony Malinowskiej (Opowieści po zmroku/Dwójka)
Jeśli Stefan Treugutt recenzował jakiś spektakl, brał zawsze pod uwagę kształt teatralny, nie dramat
Jeśli Stefan Treugutt recenzował jakiś spektakl, brał zawsze pod uwagę kształt teatralny, nie dramatFoto: Pixabay/TravelCoffeeBook

Stefan Treugutt w latach 60. był jednym z najpopularniejszych krytyków teatralnych w Polsce. Raz w tygodniu na żywo wprowadzał widzów Teatru Telewizji w spektakl. -W ciągu pięciu minut potrafił dotknąć sensu przedstawienia i zaciekawić nim odbiorcę - zwracała uwagę prof. Maria Prussak.

Jako przykład komunikatywności krytyka przywoływała jego wykład o filozofii genezyjskiej w tekstach Juliusza Słowackiego. - Żeby oddać skalę wyobraźni poety Treugutt umysł Słowackiego porównał do umysłów największych współczesnych kosmologów - wspominała.

W audycji "Opowieści po zmroku" zaprezentowaliśmy fragmenty radiowych wypowiedzi Stefana Treugutta, który "intelektualne brzmienie swojego głosu" tłumaczył początkami... astmy.

***

Tytuł audycji: Opowieści po zmroku

Prowadzący: Iwona Malinowska

Goście: prof. Maria Prussak (kierownik Ośrodka Badań Filologicznych i Edytorstwa Naukowego w Instytucie Badań Literackich), prof. Barbara Osterloff (krytyk i historyk teatru, związana z warszawską Akademią Teatralną)

Data emisji: 23.03.2015

Godzina emisji: 22.15

bch/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Konstanty Puzyna: krytyka teatralna u nas nie istnieje

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2015 13:00
– Uważa się go za wybitnego krytyka nie tylko dzięki temu, o czym pisał, lecz także dzięki temu, jak pisał – mówił Wojciech Majcherek o Konstantym Puzynie.
rozwiń zwiń