O wakacyjnych festiwalach kulinarnych

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2023 13:00
Czego można spróbować podczas wakacyjnych festiwali kulinarnych? Jakie umiejętności można zdobyć w ich trakcie? Z kim można się spotkać? O tym rozmawialiśmy w pierwszym po wakacjach wydaniu audycji "Droga przez mąkę".
W food trucku musi zmieścić się zarówno bar, jak i kuchnia pozwalająca na swobodne przygotowywanie dań
W food trucku musi zmieścić się zarówno bar, jak i kuchnia pozwalająca na swobodne przygotowywanie dańFoto: Polskie Radio

Padły również odpowiedzi na pytania, w jakich warsztatach wziąć udział i jaka jest ranga organizowanych w ich ramach konkursów?

O najważniejszych wydarzeniach kulinarnych oraz winnych minionych wakacji opowiadali w audycji: Zbigniew Kmieć, Maciej Nowicki i Waldemar Sulisz.   


Posłuchaj
27:19 Dwójka droga przez mąkę 24.09.2023.mp3 O wakacyjnych festiwalach kulinarnych (Droga przez mąkę/Dwójka) 

Erudycyjny program kulinarny na temat związku kuchni z cywilizacją.

Jego autor, Łukasz Modelski, omawia z gośćmi wątki kulinarne w literaturze i w innych sztukach. Ponadto: recenzje książek kucharskich, kulinarnych, kulinarno-podróżniczych etc. Na zakończenie utwór muzyczny z krótkim omówieniem, muzyka wyłącznie klasyczna, jej autorski wybór pasujący do głównego dania, czyli tematu kulinarnego omawianego w programie.

W ostatnim wydaniu audycji przed wakacjami o cywilizacyjnej roli jedzenia i picia rozmawialiśmy w "Drodze przez mąkę" z Pawłem Bravo - tłumaczem, pisarzem i publicystą

Przejście na weganizm, które u Prudence nastąpiło w 2015 roku, kiedy słowo to pojawiło się w słowniku "Petit Robert" wywołało totalną wojnę kulinarną. Ran w niej zadanych nie zdołali zaleczyć przez 11 lat, a teraz ich związek miał małe szanse, by wyjść z niej cało - pisze Michel Houellebecq w swojej ostatniej powieści, zatytułowanej "Unicestwianie".

***

Tytuł audycji: Droga przez mąkę

Prowadził: Łukasz Modelski

Data emisji: 24.09.2023

Godz. emisji: 11.00

mo/pg