X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stanisława Górkiewicz w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2014 11:00
W cyklu "Muzyczna Scena Tradycji", w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana wystąpiła znakomita skrzypaczka, uczennica Bronisławy Koniecznej "Dziadońki".
Stanisława Górkiewicz  w Studiu PR im. Władysława Szpilmana
Stanisława Górkiewicz w Studiu PR im. Władysława SzpilmanaFoto: Grzegorz Śledź / PR2


Stanisława Galica Górkiewicz wystąpiła ze swoją podhalańską muzyką w składzie: Stanisława Górkiewicz  - skrzypce prym, Zbigniew Harnik i Łukasz Górnik - skrzypce sekund, Andrzej Pietras -  basy góralskie; śpiewać będą: Anna Lassak i Kazimierz Lassak.

***

Stanisława Galica-Górkiewicz z Bukowiny Tatrzańskiej - prymistka, uczennica Bronisławy Koniecznej-Dziadońki z Bukowiny Tatrzańskiej, laureatka wielu nagród w konkursach muzyki ludowej, m.in. na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym i Międzynarodowym Konkursie Kapel i Instrumentalistów w Zakopanem.

Od lat z wielką pasją zbiera i gromadzi materiały dotyczące historii regionu: publikacje, dokumenty, stare fotografie. Jest autorką artykułów, audycji radiowych o tematyce regionalnej oraz książek o Bukowinie Tatrzańskiej: "Na Bieńkowskim Wierchu w Bukowinie...” , "Kuruce - Rody bukowiańskie” , "Bukowina Tatrzańska. Czasy - Ludzie - Wydarzenia”, "Bukowina Tatrzańska - Góralskie życie”,  "Bukowina Tatrzańska - Powrót do źródeł”  czy "Krajem nieba, krajem ziemi”. W Magazynie Źródła Stanisława Galica-Górkiewicz wspominała:

Mama przy każdej okazji, przy pracy, opowiadała o dziadkach, o pradziadkach, o tym dawnym życiu. Ale do głowy mi nie przyszło żeby to starać się zapamiętać. Kiedy dorosłam i uświadomiłam sobie wartość naszego dziedzictwa, to poszłam do mamy i pytałam ją o wiele rzeczy. Pierwsza moja książka " Na Bieńkowskim Wierchu w Bukowinie..."  to są głownie opowieści mojej mamy. Jej zawdzięczam miłość i szacunek do tradycji.
Stanisława Górkiewicz jest rodowitą bukowianką. Pochodzi ze starej góralskiej rodziny Galiców. Od przeszło 30 lat aktywnie uczestniczy w działalności kulturalno-regionalnej, promując i upowszechniając podhalańską kulturę. Wielokrotnie nagrywała dla Polskiego Radia. W 2010 roku na koncercie inaugurującym  XIII Festiwal Folkowy Polskiego Radia Nowa Tradycja  - "Muzyka źródeł - Podhale"  wystąpiła wraz z mistrzami podhalańskiej muzyki, tańca i śpiewu: Janiną Czernik z Białego Dunajca śpiewaczką i tancerką, Józefem Pitoniem śpiewakiem i tancerzem z Kościelisk, oraz prymistami: Józefem Gąsienicą-Brzegą z Zakopanego, Henrykiem Trebunią Tutką z Poronina, Andrzejem Obrochtą- Bartusiem z Zakopanego i basistą Tadeuszem Styrczulą-Maśniakiem  z Kościelisk.

mm, pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koncert dla Stanisława Klejnasa

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2014 18:00
W niedzielę 26 stycznia w cyklu "Muzyczna Scena Tradycji" odbył się koncert poświęcony pamięci Stanisława Klejnasa z Raducza, wybitnego skrzypka ludowego i gawędziarza. Zobacz wideo!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert dla Anny Malec i Kapeli Braci Bździuchów

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2014 17:00
Pamięci tych wybitnych ludowych muzyków z Roztocza poświęcone zostało kolejne spotkanie z cyklu "Muzyczna Scena Tradycji" zorganizowane z okazji ukazania się 28. pozycji serii płytowej "Muzyka Źródeł".
rozwiń zwiń