X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polskie kompozycje na festiwalu w Huddersfield

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2016 15:00
W audycji rozmawialiśmy o jednej z najważniejszych europejskich prezentacji muzyki współczesnej, na której nie zabrakło również polskich artystów.
Audio
  • Polskie kompozycje na festiwalu w Huddersfield (Magazyn Europejski/Dwójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Helsingborgs Konserthus/Wikimedia/domena publiczna

Już po raz drugi ważnym elementem programu festiwalu, który portwa do 27 listopada, jest prezentacja polskich artystów, wspierana przez Instytut Adama Mickiewicza. Podczas wydarzenia nie zabrakło Wojtka Blecharza, który zaprezentował "Body-operę". Niestety z powodów technicznych udało się przedstawić tylko jej fragment - pełna premiera odbędzie się w warszawskim Nowym Teatrze wiosną, a w Huddersfield utwór zaprezentowany zostanie w przyszłym roku. Specjalnie dla Dwójki kurator imprezy Graham McKenzie opowiedział o swoim pomyśle na program festiwalu w Huddersfield.

Ponadto w audycji rozmawialiśmy o wystawie "Fotografia nigdy nie umiera", prezentowanej we Wrocławiu w ramach projektów Europejskiej Stolicy Kultury. Celem ekspozycji jest przedstawienie historii fotografii na przykładzie rozwoju tego medium, śledząc kolejne etapy, takie jak pierwsza utrwalona fotografia, pierwsze selfie, pierwsze zdjęcie zostawione na księżycu i pierwsza fotografia cyfrowa. Na tę opowieść składa się blisko 600 zdjęć, pokazywanych w przestrzeni niemal 2 tys. metrów kwadratowych. O szczegółach opowiadał kurator wystawy Krzysztof Cendrowicz.

***

Tytuł audycji: Magazyn europejski

Prowadzi:  Justyna Piernik

Data emisji: 26.11.2016

Godzina emisji: 15.00

mz/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Oswajanie muzyki w spektaklu "Soundwork"

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2016 17:00
W "Poranku Dwójki" spotkaliśmy się z Wojciechem Blecharzem, który reżyseruje dla TR Warszawa spektakl z muzyką współczesną w tle.
rozwiń zwiń