Polskie kompozycje na festiwalu w Huddersfield

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2016 15:00
W audycji rozmawialiśmy o jednej z najważniejszych europejskich prezentacji muzyki współczesnej, na której nie zabrakło również polskich artystów.
Audio
  • Polskie kompozycje na festiwalu w Huddersfield (Magazyn Europejski/Dwójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Helsingborgs Konserthus/Wikimedia/domena publiczna

Już po raz drugi ważnym elementem programu festiwalu, który portwa do 27 listopada, jest prezentacja polskich artystów, wspierana przez Instytut Adama Mickiewicza. Podczas wydarzenia nie zabrakło Wojtka Blecharza, który zaprezentował "Body-operę". Niestety z powodów technicznych udało się przedstawić tylko jej fragment - pełna premiera odbędzie się w warszawskim Nowym Teatrze wiosną, a w Huddersfield utwór zaprezentowany zostanie w przyszłym roku. Specjalnie dla Dwójki kurator imprezy Graham McKenzie opowiedział o swoim pomyśle na program festiwalu w Huddersfield.

Ponadto w audycji rozmawialiśmy o wystawie "Fotografia nigdy nie umiera", prezentowanej we Wrocławiu w ramach projektów Europejskiej Stolicy Kultury. Celem ekspozycji jest przedstawienie historii fotografii na przykładzie rozwoju tego medium, śledząc kolejne etapy, takie jak pierwsza utrwalona fotografia, pierwsze selfie, pierwsze zdjęcie zostawione na księżycu i pierwsza fotografia cyfrowa. Na tę opowieść składa się blisko 600 zdjęć, pokazywanych w przestrzeni niemal 2 tys. metrów kwadratowych. O szczegółach opowiadał kurator wystawy Krzysztof Cendrowicz.

***

Tytuł audycji: Magazyn europejski

Prowadzi:  Justyna Piernik

Data emisji: 26.11.2016

Godzina emisji: 15.00

mz/bch

Czytaj także

Oswajanie muzyki w spektaklu "Soundwork"

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2016 17:00
W "Poranku Dwójki" spotkaliśmy się z Wojciechem Blecharzem, który reżyseruje dla TR Warszawa spektakl z muzyką współczesną w tle.
rozwiń zwiń