REKLAMA

Pustki - historia podboju

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2014 19:00
W piątkowym "Pop-południu" z członkami zespołu Pustki rozmawialiśmy o sytuacji zespołów debiutujących na polskim rynku muzycznym. Czy coś się zmieniło, odkąd Pustki zaczynały grać?
Audio
  • Radek Łukasiewicz i Grzegorz Śluz z zespołu Pustki o sytuacji młodych zespołów na polskim rynku muzycznym (Pop-południe/Dwójka)
  • Dr Anna Jupowicz-Ginalska wyjaśnia dlaczego celebryci cieszą się zainteresowaniem naukowców (Pop-południe/Dwójka)
  • O projekcie Art Everywhere US opowiada dyrektor Dallas Museum of Art Maxwell Anderson (Pop-południe/Dwójka)
  • "Słownik popkultury" - "not safe for work" (Pop-południe/Dwójka)
PUSTKI
PUSTKI Foto: Filip Styliński/mat. prasowe

Ponadto dr Anna Jupowicz-Ginalska opowiedziała, dlaczego celebryci cieszą się zainteresowaniem naukowców. Zajrzeliśmy również do USA, gdzie trwa głosowanie w ramach projektu Art Everywhere US. Spośród 100 dzieł sztuki amerykańskiej wybranych zostanie 50, które w sierpniu pojawią się w publicznej przestrzeni.

W "Słowniku popkultury" zatrzymaliśmy się natomiast przy haśle "niebezpieczne w pracy", czyli NSFW ("not safe for work").

"Pop-południe" prowadziła Marta Strzelecka.

asz/mm

Zobacz więcej na temat: koncert
Czytaj także

Nowa Tradycja 2014: wiemy już prawie wszystko!

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2014 19:05
- Mamy w gronie konkursowiczów i rekonstruktorów muzyki tradycyjnej, ale też zespół grający folk punka z mocnymi tekstami. Każdy znajdzie coś dla siebie - tak o finalistach konkursu "Nowa Tradycja" w audycji "Wybieram Dwójkę" mówił Piotr Kędziorek z Radiowego Centrum Kultury Ludowej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kayah: lubię podróżować uchem po mapie

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2014 20:10
- Transoriental Orchestra to projekt, który nie rokował komercyjnych sukcesów. Natomiast okazało się, że ludzi, którzy - tak jak ja - lubią podróżować uchem po mapie, nie brakuje. Być może nie mogą sobie pozwolić na podróże po świecie, ale na płytę już tak. Wspólnie więc podróżujemy - mówiła w radiowej Jedynce Kayah.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Misteria Paschalia na antenie radiowej Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2014 14:00
Zespoły Europa Galante, Hespèrion XXI, Les Arts Florissants, Le Poème Harmonique, Mala Punica, Café Zimmermann oraz Le Cercle de l’Harmonie zagoszczą nie tylko w Krakowie, lecz także na naszej antenie.
rozwiń zwiń