Endgame - książka przyszłości?

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2014 21:00
7 października swoją premierę miała książka "Endgame. Wezwanie". To multimedialne dzieło, którego czytelnicy mogą wygrać realne pieniądze. W narrację książki wpleciono łamigłówki, których rozwiązanie prowadzi do kolejnych zagadek.
Audio
  • Endgame - książka przyszłości? Rozmowa z Ryszardem Wolffem (Pop-południe/Dwójka)
  • Monika Małkowska o wystawie "Głos" w warszawskim CSW (Pop-południe/Dwójka)
Fragment okładki książki Endgame. Wezwanie
Fragment okładki książki "Endgame. Wezwanie"Foto: materiały promocyjne

Ci, którzy najszybciej sobie z nimi poradzą, zdobędą szyfr do skrzynki, w której znajduje się 500 tysięcy dolarów. O niezwykłym projekcie Jamesa Freya i Nilsa Johanson-Sheltona rozmawialiśmy z krytykiem Ryszardem Wolffem.

W "Pop-południu" zastanawialiśmy się też, czy w sztuce istnieją jeszcze skandale. Punktem wyjścia do dyskusji była wystawa "Głos", odbywająca się w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie. Opowiedziała o niej krytyk sztuki Monika Małkowska.

Audycję prowadziła Marta Strzelecka.

bch/mc

Zobacz więcej na temat: KSIĄŻKA multimedia

Czytaj także

Muzycy i psychopaci, czyli pop z wielu stron

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2014 00:20
W "Pop-południu" rozmawialiśmy z Jamesem Blackshawem, młodym - urodzonym w 1981 roku - angielskim gitarzystą i pianistą, porównywanym z Bertem Janschem, Robbiem Basho, Johnem Fahey’em czy Jackiem Rosem. A potem zajęliśmy się... psychopatami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aphex Twin - powrót legendy elektroniki

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2014 10:00
O "Syro", czyli nowym (choć zawierającym utwory nawet sprzed siedmiu lat) albumie żywej legendy muzyki elektronicznej opowiadał w "Pop-południu" Bartek Chaciński. - Aphex Twin jest niespokojny, bardzo krytyczny i niesłychanie twórczy. Ma sowizdrzalski styl bycia i ogromny talent.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Avant Art i Unsound. Podsumowanie

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2014 21:15
- Unsound to z jednej strony festiwal, który prezentuje muzykę elektroniczną i eksperymentalną, z drugiej szuka dla siebie nowych furtek - krakowskiej imprezie i festiwalu Avant Art opowiadał w Dwójce Jan Błaszczak.
rozwiń zwiń