X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Katarzyna Borek "Ignacy Jan Paderewski - Works For Piano Solo"

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2011 11:24
Dwójka poleca debiutancką płytę laureatki wielu prestiżowych konkursów pianistycznych
Audio

Subito Records prezentuje płytę Katarzyny Borek "Ignacy Jan Paderewski - Works For Piano Solo".

Debiutancka płyta jednej z najciekawszych pianistek młodego pokolenia, Katarzyny Borek – laureatki Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I. J. Paderewskiego. Album zawiera kompozycje wybitnego pianisty, kompozytora i męża stanu – Ignacego Jana Paderewskiego na czele ze słynnym "Menuetem G-dur".

 

Katarzyna Borek

/

 

Katarzyna Borek jest jedną z najwybitniejszych polskich pianistek młodego pokolenia. Koncertuje z powodzeniem od wielu lat, otrzymując wspaniałe opinie od autorytetów muzycznych, a jej występy przyjmowane są z wielkim entuzjazmem przez międzynarodową publiczność.

Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 6 lat pod kierunkiem matki oraz prof. Mariusza Mańkowskiego w PSM I stopnia w Pucku, jednocześnie pobierając lekcje skrzypiec w klasie prof. Iwony Osuchowskiej-Sokołek. Następnie kontynuowała naukę w PSM I st. w Gdyni, w klasie fortepianu prof. Łucji Giedrojć i w klasie skrzypiec prof. Barbary Schwarz. Przez następne dwanaście lat pracowała pod kierunkiem znakomitej polskiej pianistki bułgarskiego pochodzenia - prof. Katarzyny Popowej-Zydroń, uczęszczając do Ogólnokształcącej Szkoły I i II st. w Gdańsku, PSM II st. im. Fryderyka Chopina w Gdańsku Wrzeszczu oraz Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

W latach 2003-2007 studiowała w Królewskim Konserwatorium w Brukseli w klasie prof. Daniela Blumenthala, jednego z najsłynniejszych amerykańskich pianistów, otrzymując stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki w Warszawie oraz stypendium Ministerstwa Wspólnoty Flamandzkiej w Belgii. Ukończyła Konserwatorium z wyróżnieniem w 2007 roku. Swoje umiejętności doskonaliła na licznych kursach mistrzowskich podczas studiów w Polsce i w Belgii, pracując pod kierunkiem takich znakomitości, jak: Menahem Pressler, Dominique Merlet, Evgeny Moguilevsky, Lee Kum Sing, Andrzej Jasiński, Regina Smendzianka, Alexei Nasedkin, Daniel Pollack i Hans Leigraff.

Artystka potwierdziła swoją klasę, otrzymując wiele nagród w prestiżowych międzynarodowych konkursach (laureatka m.in. Międzynarodowego Konkursu im. I.J. Paderewskiego w Bydgoszczy, Międzynarodowego Konkursu im. F. Chopina w Moskwie, Finalistka Międzynarodowego Konkursu im. F. Busoniego w Bolzano - będącego jednym z największych konkursów pianistycznych) oraz biorąc udział w licznych festiwalach (m.in. Międzynarodowy Festiwal Paderewski in Memoriam w Warszawie, Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku, Festiwal Eurofonii w Bukareszcie, Międzynarodowy Festiwal im. F. Busoniego w Bolzano, Festiwal Kultury Polskiej w Luksemburgu, Europejski Festiwal Muzyczny w Otwocku, Festiwal Chopin Opera Omnia w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku czy Festiwal "Chopin Open" w Operze Narodowej w Warszawie). Występowała w kraju i za granicą: Niemczech, Holandii, Belgii, Francji, Luksemburgu, Włoszech, Chorwacji, Rosji, Ukrainie, Rumunii, Chinach, Singapurze, Wietnamie i Peru. Przez wiele lat reprezentowana była przez Fundację Paderewski in Memoriam w Warszawie. Reprezentowała Polskę podczas wielu prestiżowych wydarzeń - m.in. podczas Międzynarodowego Szczytu Państw Unii Europejskiej i Ameryki Łacińskiej w Limie (2008) oraz Parlamencie Europejskim w Brukseli.

Artystka chętnie uczestniczy w projektach łączących muzykę z innymi dziedzinami sztuki. Projekt jej autorstwa: "Chopin z wizualizacją" wygrał konkurs "Young New Talents 2009" w Belgii i został wielokrotnie zrealizowany podczas koncertów w Polsce i za granicą. W roku 2010 została zaproszona do udziału w Gali Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu - przedstawieniu "Rewolucyjna"  reżyserii Agaty Dudy-Gracz oraz występów odbywających się podczas Światowej Wystawy Expo w Szanghaju koncertując w projekcie jazzowym Sławka Jaskułke "Chopin na 5 fortepianów". W tym samym roku otrzymała Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Młoda Polska".

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak