Polskie Radio
Section05
Belgia

FELIETON Nasi muzułmańscy sąsiedzi. Felieton Miłosza Manasterskiego

U naszych zachodnich sąsiadów mieszka już 6,3 mln muzułmanów – to o milion więcej niż w roku 2015 r. We wszystkich krajach Europy zachodniej liczba wyznawców tej religii rośnie w zdumiewającym tempie. Czy jesteśmy przygotowani na to, że w niedalekiej przyszłości muzułmanie w Niemczech, Francji czy Belgii będą mieć wpływ na politykę tych krajów?
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT miłosz manasterski Europa Zachodnia Niemcy Francja Belgia islam religia felieton

Belgia zaostrzy zasady wjazdu do kraju? Nadal obowiązuje zakaz dla osób z Indii

Belgijska minister spraw wewnętrznych chce zaostrzyć zasady wjazdu i kwarantanny dla osób przyjeżdżających ze stref wysokiego ryzyka, gdzie sytuacja epidemiczna jest poważna. To między innymi konsekwencja ostatnich wydarzeń. Okazało się, że 20 studentów pielęgniarstwa z Indii przyleciało do Belgii w ubiegłym tygodniu, a testy po wylądowaniu dały wynik pozytywny i wykryły obecność indyjskiego wariantu koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT pandemia Europa Belgia podróże koronawirus

Deutsche Bahn zapłaci karę za łamanie przepisów UE. Niemieckie koleje stworzyły kartel, by chronić swoje interesy

Niemieckie koleje Deutsche Bahn zapłacą ponad 48 mln euro kary za udział w zmowie z przewoźnikami z Austrii i Belgii, która dotyczyła transgranicznych transportów towarowych – poinformowała Komisja Europejska. Proceder dotyczył tzw. pociągów zblokowanych, czyli pozwalających przewieźć większą ilość ładunku od stacji nadania do stacji odbioru.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kolej Niemcy Belgia Austria transport Komisja Europejska ŚWIAT Europa