REKLAMA

Jazz Jamboree ’62 volume 2. Kolejna część jazzowej uczty

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2013 15:00
To już szósta płyta z serii Polish Radio Jazz Archives. Dzięki niej słuchacze będą mogli zapoznać się z do tej pory nieznanymi występami najważniejszych polskich i światowych gwiazd jazzu.
Fragment okładki płyty Jazz Jamboree  62, vol. 2.
Fragment okładki płyty "Jazz Jamboree ' 62", vol. 2.Foto: mat. prasowe

Zwolennicy polskiego jazzu znajdą na najnowszym wydawnictwie nagrania Kwintetu Andrzeja Kurylewicza i utwory z repertuaru Big Bandu Jana Tomaszewskiego, Swingtetu  Jerzego Matuszkiewicza, a także dwa standardy wokalne w interpretacji Wandy Warskiej wykonane z towarzyszeniem Tria  Wojciecha Karolaka. Słuchacze, których bardziej intersują nagrania europejskich gwiazd jazzu, znajdą na płycie kompozycje New Orleans Stompers i radzieckiego Vadim Sakun Sekstet .

Zwolennicy polskiego jazzu znajdą na najnowszym wydawnictwie nagrania Kwintetu Andrzeja Kurylewicza, Big Bandu Jana Tomaszewskiego, Swingtetu  Jerzego Matuszkiewicza, a także dwa standardy wokalne w interpretacji Wandy Warskiej wykonane z towarzyszeniem Tria  Wojciecha Karolaka. Prezentujemy również relacje z występu New Orleans Stompers i radzieckiego Vadim Sakun Sekstet .

Na płycie znalazły się także utwory, będące efektem współpracy zagranicznych wykonawców z polskimi muzykami m.in. Trio węgierskiego pianisty Atilli Garaya z Andrzejem Zielińskim na perkusji i czeskim basistą Janem Arnetem.

>>>Kup płytę w sklepie.polskieradio.pl<<<