Polskie Radio
Section05
Andrzej Kurylewicz

Andrzej Dąbrowski: miałem być pianistą, a nie perkusistą [ZOBACZ WIDEO]

- Podobno miałem dobre ręce do fortepianu, moja mama widziała we mnie pianistę. Trochę grałem i dlatego zostałem przyjęty do liceum muzycznego, nowo otwieranego wtedy w Krakowie. W czasie egzaminu wstępnego mój przyszły profesor stwierdził, że mam wyjątkowe poczucie rytmu, którym się zachwycił. Zaproponował moim rodzicom, żebym z fortepianu przeszedł na główną perkusję - opowiadał Andrzej Dąbrowski w rozmowie z Robertem Mazurkiem.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Robert Mazurek Josephine Baker Wojciech Karolak Zbigniew Namysłowski Andrzej Kurylewicz Agnieszka Osiecka perkusja muzyka rozrywkowa piosenka Andrzej Dąbrowski

Grzegorz Tarwid: Andrzej Kurylewicz stworzył swój muzyczny język

- Andrzej Kurylewicz posługiwał się oryginalnym, rozpoznawalnym językiem harmonicznym, zarówno w piosenkach, jak i w muzyce jazzowej. To były interesujące melodie i harmonie - mówił w Dwójce pianista Grzegorz Tarwid, którego trio zagra utwory inspirowane twórczością Andrzeja Kurylewicza. Transmisja w cyklu "Jazz.PL" w piątek (12.08) o 18.00 na naszej antenie, a także w formie wideo na stronie internetowej oraz Facebooku i kanale YouTube Programu 2 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Kurylewicz Dwójka Piotr Metz muzyka filmowa