Warsaw Camerata à la carte!

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2012 15:10
Drugi sezon niezwykłego festiwalu, kształtowanego przez słuchaczy, rusza już w niedzielę.
Warsaw Camerata  la carte
Warsaw Camerata à la carte! Foto: materiały promocyjne

Pierwsza realizacja nowatorskiego cyklu koncertowego Warsaw Camerata à la carte! w roku 2011 cieszyła się wielkim zainteresowaniem ze strony publiczności. Wśród wydarzeń kulturalnych znalazło się wreszcie wydarzenie, kształtowane przez słuchaczy, a nie jak do tej pory wyłącznie przez organizatorów. Liczny udział w głosowaniu i wysoka frekwencja słuchaczy zadecydowały o kontynuacji tego przedsięwzięcia.

Ideą przyświecającą organizacji cyklu koncertów Warsaw Camerata à la carte! jest zorganizowanie wydarzeń muzycznych całkowicie zgodnych z oczekiwaniami słuchaczy. Zasadnicza różnica pomiędzy niniejszym przedsięwzięciem, a koncertami proponowanymi tradycyjnie polega na tym, że tu słuchacze mają bezpośredni i decydujący wpływ na dobór repertuaru, a nie tylko wybór koncertu, na jaki się wybiorą. Pomysł ten nieobcy zachodnim salom koncertowym, jest absolutnie innowacyjny w skali naszego kraju.

Programy koncertów, są układane przez publiczność w następujący sposób: na stronie orkiestry – www.warsawcamerata.pl jest przedstawiona lista kilkudziesięciu utworów wraz z krótkimi fragmentami muzycznymi, które mogą być wykonane przez orkiestrę Warsaw Camerata. Pozwala to na zapoznanie się z charakterem kompozycji oraz osobisty wybór słuchaczy wymarzonego programu koncertu. Głosy melomanów są zbierane za pośrednictwem e-maili oraz za pomocą ankiet rozdawanych podczas koncertów (razem z programem).

W każdym koncercie pojawia się dodatkowy element à la carte - 3 utwory, z których słuchacze wybierają jeden na muzyczny "deser". Dobór repertuaru w tym przypadku jest całkowitą niespodzianką dla melomanów, a wybór odbywa się całkowicie "na żywo". Każdy z proponowanych utworów jest atrakcyjnie "reklamowany" i w skrócie przedstawiany.

Dodatkowo po każdym z koncertów odbywają się, lubiane przez publiczność, spotkania koktajlowe z wykonawcami, które zawsze są świetną okazją do bliższego kontaktu wszystkich uczestników wydarzenia.

W koncertach tegorocznego cyklu weźmie udział orkiestra Warsaw Camerata pod dyr. Pawła Kos-Nowickiego. Solistą koncertu w dniu 17 czerwca 2012 będzie znakomity polski saksofonista Paweł Gusnar.

Koncerty odbywają się w Bazylice NSJ przy ul. Kawęczyńskiej 53 w Warszawie

W 2012 roku w cyklu Warsaw Camerata à la carte! odbędzie się 5 koncertów w terminach: 20 maja, 17 czerwca, 28 października, 18 listopada oraz 16 grudnia.

Organizator: Fundacja Nowa Orkiestra Kameralna, Prezes Fundacji Richard Berkeley Współfinansowanie: m.st. Warszawa Współpraca: Art Deco Group, Grupa Strategia, Pikto Patroni medialni: TVP Kultura, Program Drugi Polskiego Radia, Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC, Wawcity.pl, Placdefilad.com.