Teatr w sieci. Spotkanie z Katarzyną Kurdej

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2020 13:28
Gościem audycji "Ten cały musical" była aktorka Teatru Muzycznego w Gdyni, z którą rozmawialiśmy o Jerzym Gruzie, nowym spektaklu dla dzieci i relacjonowaniu życia teatru w Internecie.
Audio
  • Teatr w sieci. Spotkanie z Katarzyną Kurdej (Ten cały musical/Dwójka)
Piotr Sobierski i Katarzyna Kurdej
Piotr Sobierski i Katarzyna KurdejFoto: P. Sobierski

Przed tygodniem zmarł Jerzy Gruza. Reżyser związany przede wszystkim z filmem i telewizją, ale niezwykle istotnym etapem jego kariery była również praca w teatrze muzycznym. Od 1983 roku do 1991 roku kierował Teatrem Muzycznym w Gdyni. Tam też powrócił w 2008 roku, aby wyreżyserować "Skrzypka na dachu". Pracę nad tym spektaklem wspominaliśmy z Katarzyną Kurdej – aktorką, którą już niedługo będziemy mogli podziwiać w nowym tytule: "Księdze dżungli" w reżyserii Jakuba Szydłowskiego.

W rozmowie nie zabrakło tematu wielkiej pasji Kurdej – od wielu miesięcy prowadzi nieoficjalny profil gdyńskiego teatru na Instagramie: Antrakt_online, na którym pokazuje życie artystów od kulis.

W audycji zrecenzowaliśmy również "Cabaret" w reżyserii Pawła Szkotaka z Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu oraz dyplom "Obywatel Republiki" w reżyserii Roberta Ninkiewicza i Piotra Biedronia zrealizowany w Państwowym Studium Wokalno-Aktorskim im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.

***

Tytuł audycji: Ten cały musical 

Prowadzi: Piotr Sobierski

Data emisji: 23.02.2020

Godzina emisji: 13.00

Zobacz więcej na temat: musical

Czytaj także

Gdzie nie spojrzeć - wszędzie musical!

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2019 11:56
Musicalowe nowości, gwiazdy na West Endzie oraz recenzje - "Karmaniola czyli od Sasa do Lasa" Stanisława Moniuszki, "9 to 5" Dolly Parton oraz "Miss Saigon" Claude-Michela Schönberga. To tylko część tematów audycji "Ten cały musical".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gwiazdy musicalu

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2019 12:44
O wielkich artystach teatru muzycznego i tych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na scenie, opowiadaliśmy w ostatniej tegorocznej audycji "Ten cały musical".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Scenograficzny zawrót głowy

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2020 14:00
Od niemal 30 lat w zawodzie, w tym dwie dekady w świecie teatru muzycznego. Od "West Side Story" do "Aidy", czyli o sukcesach, wyzwaniach i planach na przyszłość rozmawialiśmy z Mariuszem Napierałą.
rozwiń zwiń