X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rosja przegrała proces z Jukosem. Czy zapłaci 50 miliardów dolarów?

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2014 20:00
Trybunał Arbitrażowy w Hadze uznał, że atak na Jukos miał charakter polityczny, a udziałowcom należy się odszkodowanie. Jak ten wyrok wpłynie na pozycję Putina i oligarchów? O tym w "Pulsie świata" mówił doktor Szymon Kardaś z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Audio
  • Rosja przegrała proces z Jukosem. Czy zapłaci 50 miliardów dolarów? (Puls świata/Dwójka)
Michaił Chodorkowski, prześladowany przez państwo rosyjskie twórca Jukosu
Michaił Chodorkowski, prześladowany przez państwo rosyjskie twórca Jukosu Foto: khodorkovskycenter.com

- Istotny jest nawet nie sam wyrok, ale jego uzasadnienie, które ma ponad 600 stron - podkreślił gość Pawła Reszki. - Wypunktowano w nim wszystkie błędy proceduralne, naruszenia prawa rosyjskiego i międzynarodowego, które w latach 2003-2007 doprowadziły do przejęcia prywatnej firmy przez państwo - wyjaśnił.

Sprawa zaczęła się w 2003 roku od aresztowania Michaiła Chodorkowskiego, założyciela i głównego właściciela Jukosu, którego aspiracje polityczne nie spodobały się Władimirowi Putinowi. Następnie, opierając się na sfingowanych zarzutach o defraudacje podatkowe, firmę doprowadzono do paraliżu, stopniowo przejęto jej aktywa, a wreszcie wykreślono z rejestru przedsiębiorstw.

- Michaił Chodorkowski, który spędził w łagrze 10 lat, nie jest do końca zadowolony z decyzji Trybunału Arbitrażowego. Żałuję, że koszty poniesie państwo rosyjskie, a nie oligarchowie z otoczenia Putina - mówił doktor Szymon Kardaś. Ale czy Rosja faktycznie zapłaci 50 miliardów dolarów? I czy grozi jej bankructwo? Odpowiedzi w nagraniu audycji "Puls świata".

mm/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michaił Chodorkowski: żyję, bo Władimir Putin nie pozwolił mnie zabić

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2014 19:49
Ułaskawiony w grudniu były rosyjski potentat naftowy uważa, że przeżył 10-letni pobyt w kolonii karnej dzięki prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja przegrała proces z Jukosem w Hadze. Zapłaci 50 mld dolarów

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2014 14:04
Trybunał Arbitrażowy w Hadze uznał, że atak na Jukos miał charakter polityczny, a udziałowcom należy się odszkodowanie. Rosja planuje odwołać się od tego orzeczenia.
rozwiń zwiń