X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Angela Merkel - "Człowiek Roku" w kryzysie

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2015 19:38
- Dzisiaj nikt w niemieckiej chadecji poważnie nie mówi, że można byłoby ją zastąpić. A to przecież normalna: gdy przywództwo znajduje się w kryzysie, zaczyna się dyskusja na ten temat. Istnieje jednak lęk przed skutkami odejścia kanclerz Angeli Merkel - mówił w Dwójce Janusz Reiter.
Audio
  • Janusz Reiter o przywództwie Angeli Merkel (Dwójka/Puls świata)
Angela Merkel
Angela MerkelFoto: PAP/EPA/SEBASTIAN WILLNOW

Angela Merkel została wyróżnioną tytułem "Człowieka Roku" tygodnika "Time". Redakcja podkreśliła jej "niezłomność i odwagę" podczas kryzysu imigracyjnego, a także podczas europejskich zawirowań walutowych.

Były ambasador Polski w Niemczech i w USA tłumaczył, że nagrody tygodnika "Time" są wyrazem uznania, że ktoś ma wpływ na świat. Niekoniecznie musi być to wpływ pozytywny. - Angela Merkel ma akurat wpływ pozytywny, choć nagrodę otrzymała w momencie, kiedy jej notowania w kraju maleją. Podobnie jest z malejącymi wpływami Niemiec w Europie. Na jednym i drugim nikt nie zyskuje - tłumaczył Janusz Reiter.

Jego zdaniem Niemcy nie mają konkurencji jeśli chodzi o przywództwo w Europie. - Przywództwo to głównie obowiązki, a nie przywileje. Tę rolę można wypełniać tylko wtedy, gdy ma się nadmiar siły ponad poziom umożliwiający rozwiązywanie własnych spraw. Nie ma dziś w Europie takich krajów - powiedział gość Dwójki. 

Za jakie błędy płaci Angela Merkel? Na czym polega konsensualizm niemieckiej demokracji? Dlaczego Niemcy nie mogą być "Szwajcarią Europy"? Również o tym  nagraniu audycji z Januszem Reiterem.

 ***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzi: Paweł Reszta

Gość: Janusz Reiter (były ambasador RP w Niemczech i w USA)

Data emisji: 11.12.2015

Godzina emisji: 17.43

tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak