Polskie Radio
Section05
Angela Merkel

9 mld euro pomocy dla Lufthansy, ale pod pewnymi warunkami. Merkel: to będzie twarda walka

W trakcie posiedzenia prezydium Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) kanclerz Niemiec Angela Merkel sprzeciwiła się stawianym przez Komisję Europejską warunkom udzielenia państwowej pomocy zagrożonemu towarzystwu lotniczemu Lufthansa - potwierdzili agencji dpa uczestnicy obrad.
Zobacz więcej na temat:  Lufthansa koronawirus pomoc UE transport Niemcy Angela Merkel Komisja Europejska Unia Europejska ŚWIAT

"Uprzedza dyskusje państw członkowskich". Prof. Tomasz Grzegorz Grosse o propozycji Niemiec i Francji

- Ten fundusz nie zawiera specjalnie wielkich kontrowersji i jest otwarty dla wszystkich państw członkowskich - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prof. Tomasz Grzegorz Grosse z Uniwersytetu Warszawskiego o pomyśle pomocowym Niemiec i Francji. Czy Grupa Wyszehradzka poprze propozycję funduszu odbudowy po koronakryzysie?
Zobacz więcej na temat:  Więcej świata Paweł Lekki Szymon Kardaś Emmanuel Macron Francja Angela Merkel Niemcy ŚWIAT koronawirus pandemia COVID-19

Łagodzenie skutków pandemii. Francja i Niemcy proponują fundusz odbudowy w wysokości 500 mld euro

Fundusz odbudowy w wysokości 500 miliardów euro na złagodzenie skutków kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa proponują Francja i Niemcy. Wspólny pomysł ogłosili na konferencji prasowej kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Emmanuel Macron.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Komisja Europejska koronawirus Niemcy Francja Angela Merkel Emmanuel Macron pandemia COVID-19

Atak hakerski GRU na Bundestag. Ekspert: agentura rosyjska działa w Niemczech bardzo mocno

- Angela Merkel przyznała, że codziennie zabiega o lepsze stosunki z Rosją, ale wiadomo, że Rosja nie jest państwem, które bezczynnie się przypatruje, tylko wszędzie ma swoje przyczółki, a Niemcy są jednym z tych państw, gdzie ta agentura rosyjska działa bardzo mocno i to jest tajemnica poliszynela - mówiła w Polskim Radiu 24 Olga Doleśniak-Harczuk, odnosząc się do wystąpienia Angeli Merkel w Bundestagu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Polskie Radio 24 Antoni Opaliński Niemcy Angela Merkel

Prof. Grabowska o "nowym Planie Marshalla": to bardzo dobry kierunek

Europejscy przywódcy dzisiaj (23.04) rozpoczęli rozmowy na temat odbudowy unijnej gospodarki po kryzysie wywołanym pandemią koronawirusa. Szczyt odbywa się w formie wideokonferencji. Oczekuje się, że liderzy dadzą dziś zielone światło dla utworzenia Funduszu Odbudowy, ale jego kształt i sposób finansowania zostanie uzgodniony później.
Zobacz więcej na temat:  Więcej świata Unia Europejska Rada Unii Europejskiej Mateusz Morawiecki Angela Merkel Paweł Lekki

"Konieczna ambitna polityka inwestycyjna". Premier rozmawiał z Merkel i szefami rządów V4

"Szef polskiego rządu i kanclerz Niemiec zgodzili się co do konieczności, że Europa musi posiadać własne, niezależne zdolności produkcyjne w kluczowych sektorach gospodarki" - podała KPRM. Rozmowa w gronie Grupy Wyszehradzkiej dotyczyła m.in. Wieloletnich Ram Finansowych oraz Recovery Fund.
Zobacz więcej na temat:  grupa wyszehradzka premier Mateusz Morawiecki Angela Merkel Niemcy Europa POLSKA

Angela Merkel chce większego budżetu UE w związku z koronawirusem

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Berlinie Angela Merkel zapewniła, że Niemcy będą solidarne z krajami, które borykają się z ostrym kryzysem spowodowanym koronawirusem. Niemiecka kanclerz nie wykluczyła, że w pierwszych latach po pandemii będzie należało pomyśleć o zwiększeniu budżetu unijnego. Merkel nie wyklucza także zmian w unijnych traktatach.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska koronawirus pandemia COVID-19 Berlin Angela Merkel kryzys kryzys gospodarczy

Merkel: za wcześnie na zniesienie obostrzeń. Media pytają, czy jednak zostanie w polityce

Jest jeszcze za wcześnie, aby zmienić obostrzenia obowiązujące w Niemczech ze względu na pandemię koronawirusa – oświadczyła w poniedziałek na konferencji prasowej w Berlinie kanclerz Angela Merkel. Tymczasem media w Niemczech zastanawiają się, czy kanclerz Niemiec nie zmieni decyzji w sprawie rezygnacji z polityki po upływie kadencji jesienią 2021 roku.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Niemcy wirus pandemia COVID-19 kwarantanna Europa Angela Merkel Berlin ŚWIAT

NASZ WYWIAD Pandemia w Niemczech: głosowanie korespondencyjne, strategie wyjścia, aplikacja "na koronawirusa"

W Niemczech z natężeniem opracowuje się strategie wyjścia i funkcjonowania w dobie pandemii do czasu wynalezienia szczepionki albo leku – mówi portalowi PolskieRadio24.pl analityk Ośrodka Studiów Wschodnich Kamil Frymark. Trwają prace m.in. nad aplikacją informującą o kontakcie z zakażonym – bez parametrów lokalizacyjnych. Wdraża się projekty gospodarcze na bardzo dużą skalę.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Niemcy koronawirus Bawaria bezpieczeństwo Angela Merkel wybory