X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Paweł Reszka

Dziennikarstwo w czasie internetowej rewolucji

- W czasach, kiedy pojawia się dużo niesprawdzonych informacji, kiedy dużo anonimowych wiadomości wrzucanych jest do sieci, ludzie zaczynają szukać potwierdzenia. I bardzo często potwierdzeniem jest imię i nazwisko dziennikarza - mówił w Dwójkowej dyskusji o kondycji współczesnego dziennikarstwa Paweł Reszka.
Zobacz więcej na temat:  dziennikarze internet Paweł Reszka Dariusz Rosiak Jerzy Haszczyński Michał Szułdrzyński KULTURA

"W Rosji są jeszcze więksi imperialiści od Putina"

Igor Girkin, przywódca prorosyjskich separatystów w początkowej fazie konfliktu na Krymie i w Donbasie, w wywiadzie dla jednego z kazachskich portali zaatakował Władimira Putina. W ocenie byłego ministra obrony tzw. Donieckiej Republiki Ludowej, prezydent Rosji przegrał wojnę na Ukrainie. Sprawę w audycji Światowa Szachownica komentował Paweł Reszka z „Tygodnika Powszechnego".
Zobacz więcej na temat:  Rosja Ukraina Władimir Putin Paweł Reszka Grzegorz Ślubowski Donbas Światowa Szachownica - archiwalne

"Polska musi przekonać Zachód, że Rosja jest groźna"

Europa miała kilka okazji, by w ciągu 25 lat po rozpadzie ZSRR trzeźwo spojrzeć na Rosję. - To się nie stało po wojnie w Czeczenii, po Kosowie - mówiła w Jedynce Agnieszka Bryc (politolog). Paweł Reszka przypomniał, że Polska teraz ma problem - musi wytłumaczyć Zachodowi naturę rosyjskiego niedźwiedzia. To staje się coraz trudniejsze - bo do głosu dochodzą partie prokremlowskie..
Zobacz więcej na temat:  Paweł Reszka Agnieszka Bryc Rosja ZSRR Dariusz Rosiak

Relacje Polska-Rosja. "Dialog jest potrzebny"

- Władza rosyjska jest szczególnie trudnym partnerem do dialogu. Nierozmawianie oznacza jednak pozbawienie się wpływu na współkształtowanie polityki. Jeśli zarzuci się dyplomację, to zostają tylko rozwiązania militarne – mówiła w audycji Światowa Szachownica Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, była wiceminister spraw zagranicznych i była ambasadorka w Rosji.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Unia Europejska Paweł Reszka Światowa Szachownica - archiwalne

Po wyborach. Czy Gruzja utrzyma kierunek na Zachód?

W październiku Gruzini głosowali w wyborach parlamentarnych. Większość zdobyła partia Gruzińskie Marzenie. Na drugim miejscu był Zjednoczony Ruch Narodowy, ugrupowanie byłego prezydenta Micheila Saakaszwilego. O sytuacji w Gruzji mówił w Świecie w Powiększeniu Krzysztof Łapiński z sejmowej komisji spraw zagranicznych (PiS), obserwator wyborów.
Zobacz więcej na temat:  Gruzja gruzińskie marzenie Paweł Reszka Unia Europejska Micheil Saakaszwili

Kolejne wstrząsy w UE. "Sami sobie wykopaliśmy pułapkę"

Premier Włoch Matteo Renzi podał się do dymisji, a Brexit znajdzie rozstrzygnięcie w Sądzie Najwyższym w Londynie. O tym, czy te wydarzenia dotkną także Polski i czy Grupa Wyszehradzka może mieć realny wpływ na przyszłość kontynentu, mówił w programie Światowa Szachownica Wojciech Przybylski z Wyszehrad Insight.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Włochy grupa wyszehradzka Brexit Paweł Reszka Europa Środkowa Europa Wschodnia Wielka Brytania Czechy Węgry Norwegia Szwajcaria Matteo Renzi Wojciech Przybylski Światowa Szachownica - archiwalne

Świat w Powiększeniu: ciemna strona globalnej sieci

Dostęp do Internetu daje użytkownikom wiele możliwości – pozwala np. poszerzać wiedzę czy komunikować się z rodziną, która mieszka w innym kraju. Globalna sieć może jednak narazić nas również na straty. Nas, a także całe państwa. Gościem Świata w Powiększeniu był Piotr Januszewicz, dyrektor Departamentu Cyberbezpieczeństwa Ministerstwa Cyfryzacji.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Reszka internet Ministerstwo Cyfryzacji hakerzy haker cyberprzestępczość cyberbezpieczeństwo

"Donald Trump uosobieniem amerykańskiego snu"

– Donald Trump mimo że nie miał żadnego doświadczenia jeśli chodzi o piastowanie urzędu, to mu się udało. Amerykanie poparli go m.in. dlatego, że był outsiderem i człowiekiem z zewnątrz – mówił w audycji Światowa Szachownica Jacek Przybylski (tygodnik "Do Rzeczy").
Zobacz więcej na temat:  USA wybory prezydenckie w USA wybory w USA Paweł Reszka Michał Żakowski anteny wybory w USA Donald Trump Światowa Szachownica - archiwalne