X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Między etyką a polityką. Afera "Panama Papers"

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2016 18:39
- Nie rozliczamy firm z etyki, ale z tego, czy działają zgodnie z prawem. Stąd jedynym sposobem, by zapobiec takim transakcjom, jest walka z rajami podatkowymi - mówił Ignacy Morawski, komentując aferę "Panama Papers".
Audio
  • Z Ignacym Morawskim o aferze "Panama Papers" rozmawia Paweł Lekki (Puls świata/Dwójka)
Dokumenty wyciekły z panamskiej kancelarii prawniczej Mossack Fonseca, która należy do największych na świecie placówek oferujących klientom zakładanie i prowadzenie firm w tzw. rajach podatkowych
Dokumenty wyciekły z panamskiej kancelarii prawniczej Mossack Fonseca, która należy do największych na świecie placówek oferujących klientom zakładanie i prowadzenie firm w tzw. rajach podatkowychFoto: PAP/EPA/Alejandro Bolivar

Z kancelarii Mossack Fonseca w Panamie wyciekły miliony dokumentów, które pokazują, jak znani i bogaci ukrywają przed fiskusem pieniądze w rajach podatkowych.

- To ma wymiar polityczny. Ludzie widzą, że z jednej strony ubożsi ponoszą koszty kryzysu, a z drugiej - zamożniejsi uciekają z podatkami gdzie indziej – podkreślał gość Dwójki. 

Jak przypominał, założenie firmy w kraju, który na to pozwala, po to, by obniżyć koszty podatkowe, jest procedurą wykorzystywaną przez wiele dużych firm na świecie. - Teraz jest okres walki z tym procederem. Nie wszystkie tego typu transakcje da się ścigać. Część jest legalna, a część już nie – mówił Ignacy Morawski.

Kiedy te transakcje są legalne? Czy takich kancelarii prawniczych jak ta w Panamie może być więcej? W rozmowie nie zabrakło także tematu greckiego (czy jest to "biedny kraj bogatych ludzi"?).

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzi: Paweł Lekki

Gość: Ignacy Morawski (ekonomista)

Data emisji: 5.04.2016

Godzina emisji: 17.45

jp/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Afera "Panama Papers". Polskie wątki pod lupą resortu finansów i prokuratury

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2016 15:37
Generalny Inspektor Informacji Finansowej Wiesław Jasiński powiedział dziennikarzom, że podjął decyzję o wszczęciu postępowania analitycznego.
rozwiń zwiń