X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
podatki

Nie tylko luka VAT. Unikanie CIT-u poważnym problemem

O luce w podatku VAT słyszeli już chyba wszyscy, ale to nie jedyny rodzaj podatku, który może spędzać sen z powiek ministrowi finansów. Równie duże środki nie trafiają do budżetu z tytułu CIT-u. Mowa jest nawet o kilkudziesięciu miliardach złotych rocznie. O tym, czym jest CIT i o tym, dlaczego tak trudno jest walczyć z tym procederem, Błażej Prośniewski rozmawiał z profesorem Dominikiem Gajewskim z Centrum Analiz i Studiów Podatkowych SGH.
Zobacz więcej na temat:  cit podatki Błażej Prośniewski

Co dalej z VAT-em? Ministerstwo Finansów szuka rozwiązania

Od 2019 roku przestaną obowiązywać tymczasowe stawki VAT wprowadzone w 2011 roku przez rząd PO-PSL. Teraz rząd musi zdecydować co dalej, ponieważ zgodnie z ustawą o podatku VAT od stycznia powrócą one do poziomu 22, 7 i 3 proc. Ministerstwo finansów chce obniżać je w czasie dobrej koniunktury. Ale jak twierdzi wiceminister finansów Paweł Gruza sytuacja makroekonomiczna i budżetu nie pozwala na obniżkę stawki VAT już w 2019 r.
Zobacz więcej na temat:  podatki vat Ministerstwo Finansów