Polskie Radio
Section05
podatki

Ekspert ds. finansowych: nasze techniki zapobiegania oszustwom VAT-owskim chcą wprowadzić Niemcy

- Przestępcom VAT-owskim za czasów rządów PO-PSL nie zagrażała kara więzienia, ale grzywna, której wysokość była śmieszna w stosunku do zysków oszustów - mówił w Polskim Radiu 24 Jerzy Bielewicz, ekspert ds. finansów. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 podatek VAT podatki zjednoczona prawica Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska przestępczość przestępczość gospodarcza GOSPODARKA

O mafiach paliwowych media mówiły już w 2012 roku. Premier: ostrzegali też przedsiębiorcy

Już w 2012 roku "Puls Biznesu" alarmował w sprawie mafii paliwowych, które "rozkładały na łopatkę legalną konkurencję" przez wyłudzanie VAT-u. Premier Mateusz Morawiecki poinformował w Sejmie, że nie tylko media, ale też przedsiębiorcy apelowali do rządu PO-PSL o interwencję w tej sprawie. Bezskutecznie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka vat podatek VAT podatki podatek Mateusz Morawiecki

Prof. Modzelewski: dynamika wzrostu dochodów z podatku VAT w Polsce była najwyższa w Europie

- Po 2015 roku zahamowano przede wszystkim przyrost wyłudzeń z podatku VAT, co było najtrudniejszym zadaniem. Ci, którzy twierdzą, że nic się nie zmieniło, albo się na tym nie znają, albo działają w złej wierze, co często idzie w parze - powiedział prof. Witold Modzelewski, ekspert podatkowy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Magdalena Złotnicka Witold Modzelewski gospodarka polska polityka podatek VAT podatki

"Nie miał obejmować mediów lokalnych, mniej dochodowych". Sellin o podatku od reklam

- Takie rozwiązania obowiązują też w niektórych państwach UE. Ci, którzy tak protestowali, nie pojechali solidaryzować się z dziennikarzami szwedzkimi czy austriackimi, żeby bronić ich wolności, bo ten podatek od reklam dawno tam funkcjonuje - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Sellin, wiceminister kultury, odnosząc się do akcji "Media bez wyboru". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka media podatki rząd Mateusza Morawieckiego

TVP.Info: sędzia orzekająca w sprawie Adamowicz protestowała z jej mężem

Sędzia, która wyda wyrok w procesie Magdaleny Adamowicz - żony tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska i europoseł PO - w przeszłości pojawiała się na wiecach obok Pawła Adamowicza - informuje TVP.Info. - Żyjemy dzisiaj niestety w takiej rzeczywistości i to jest duże brzemię - powiedział w rozmowie z portalem prawnik i poseł PiS Kacper Płażyński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Kacper Płażyński regiony pomorskie Gdańsk podatki

"Próba upolitycznienia sprawy". Marek Formela o stanowisku Magdaleny Adamowicz

- Postępowania rozpoczęły się w latach 2011 - 2012, kiedy prokuratorem generalnym był pan Andrzej Seremet, za CBA odpowiadał pan Paweł Wojtunik, a Polską rządził Donald Tusk i Platforma Obywatelska - mówił Marek Formela ("Gazeta Gdańska"), komentując trwający w gdańskim sądzie proces Magdaleny Adamowicz.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Rafał Trzaskowski Gdańsk Paweł Adamowicz podatki sądownictwo

FINANSE OSOBISTE Zniżki i odliczenia podatkowe za 2020 rok. Zobacz, z czego możesz skorzystać przy rozliczaniu PIT

W kalendarzu podatkowym zbliża się czas rozliczenia podatku za 2020 rok. Część osób rozliczy się z fiskusem elektronicznie, akceptując jedynie dokument przygotowany przez Krajową Administrację Skarbową. Wiele osób zdecyduje się jednak na samodzielnie wypełnienie deklaracji, korzystając z odliczeń od podatku lub dochodu. Co można odliczyć w zeznaniu za 2020 rok?
Zobacz więcej na temat:  podatki pit GOSPODARKA POLSKA