Polskie Radio
Section05
Ignacy Morawski

Wicepremier Morawiecki chce przyciągnąć Polaków z Wysp

Wicepremier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem energii Krzysztofem Tchórzewskim planują spotkanie z wiodącymi spółkami skarbu państwa. Celem rozmów ma być zaangażowanie spółek w ściąganie Polaków z Wielkiej Brytanii na polski rynek pracy. O pomyśle rozmawiali w Pulsie Gospodarki Agnieszka Durlik (Krajowa Izba Gospodarcza), Waldemar Kozioł (Uniwersytet Warszawski) i Ignacy Morawski (portal spotdata.pl).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ekonomia finanse Sylwia Zadrożna praca zatrudnienie Ignacy Morawski

Nowe propozycje w sprawie zakazu handlu w niedziele

Solidarność zaprezentowała propozycje zmian do obywatelskiego projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Najważniejsze zmiany to wyłączenia dla nowych branż oraz złagodzenie sankcji za złamanie przepisów. O sprawie mówili w Pulsie Gospodarki prof. Elżbieta Mączyńska (prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego), Mariusz Adamiak (PKO BP) i Ignacy Morawski (ekonomista, założyciel portalu spotdata.pl).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 handel w niedzielę e-handel Solidarność Elżbieta Mączyńska Sylwia Zadrożna Ignacy Morawski

Zmiany na czele resortów kluczowych dla gospodarki

Ministerstwo finansów, rozwoju i skarbu państwa to resorty kluczowe dla działania państwa. O tym, jaki wpływ na gospodarkę będą miały ostatnie zmiany w rządzie rozmawiali goście Pulsu Gospodarki: Agnieszka Durlik (Krajowa Izba Gospodarcza), Ignacy Morawski (Warszawski Instytut Studiów Ekonomicznych) i Piotr Soroczyński (Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych).
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rząd Beaty Szydło Ministerstwo Finansów budżet Polski Mateusz Morawiecki Paweł Szałamacha Ignacy Morawski

Warszawa stanie się centrum finansowym Europy?

Polska planuje przyciągnąć instytucje finansowe, które zdecydują się opuścić Londyn po Brexicie. Warszawa ma duże szanse w staraniach o przeniesienie do niej zaplecza back-office – podkreślali goście Pulsu Gospodarki. W Polskim Radiu 24 gościli Mariusz Adamiak (PKO BP), Marek Kłoczko (Krajowa Izba Gospodarcza) i Ignacy Morawski (WISE Europa).
Zobacz więcej na temat:  Brexit finanse GOSPODARKA Ignacy Morawski Londyn POLSKA Warszawa