X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kaseta VHS z Czarnobyla. "Czegoś takiego się nie zapomina"

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2016 18:00
- Przepotężne stada wilków, gigantyczne stada łosi, opuszczone wsie, ziejąca zimową pustką Prypeć i gdzieś daleko reaktor. Ten Czarnobyl gdzieś we mnie zaległ - przywoływał pisarz Michał Gołkowski obrazy, od których zaczęła się jego fascynacja tematem czarnobylskiej "strefy".
Audio
  • 30 lat po wybuchu w Czarnobylu. Z Michałem Gołkowskim rozmawia Paweł Reszka (Puls świata/Dwójka)
Elektrownia w Czarnobylu
Elektrownia w Czarnobylu Foto: Ben Fairless/CC BY 2.0/Wikimedia Commons

- Czarnobyl jest dla mnie mglistym wspomnieniem z dzieciństwa, ale on ze mną był. W 1991 roku mój ojciec, będący wówczas dyplomatą na Białorusi, był członkiem jednej z pierwszych po upadku ZSRR ekspedycji do białoruskiej części zony czarnobylskiej. Przywiózł stamtąd kasetę VHS – opowiadał Michał Gołkowski, autor bestselerowej serii książek dziejących się na terenie "strefy".

30 lat po wybuchu w Czarnobylu teren otaczający reaktor jest miejscem pielgrzymek turystów, fotoreporterów i reporterów. Czarnobylski temat stanowi również inspirację dla ludzi sztuki: od dramatów wystawianych na scenie, reportaży (np. noblistki Swietłany Aleksiejewicz), po gry komputerowe i powieści. Dlaczego "strefa" ma wciąż taką moc przyciągania?

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzi: Paweł Reszka

Gość: Michał Gołkowski (pisarz)

Data emisji: 29.04.2016

Godzina emisji: 17.45

jp/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czarnobyl - katastrofa, której nie dało się ukryć

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2019 05:50
26 kwietnia 1986 doszło do wybuchu reaktora nr 4 w elektrowni atomowej Czernobylskaja koło Prypeci na Ukrainie. Jedna z największych katastrof przemysłowych XX wieku zasiała ziarno strachu przed energią nuklearną w umysłach większości mieszkańców Europy.
rozwiń zwiń