Skutki zamachu w Manchesterze. "Wpłynie to na postawę wyborców"

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2017 18:48
- Kwestie polityki migracyjnej to od lat jeden z dużych tematów w Wielkiej Brytanii - przypominał dr Przemysław Biskup, mówiąc o wpływie, jaki na nadchodzące brytyjskie wybory parlamentarne może wywrzeć zamach terrorystyczny w Manchesterze.
Audio
  • Skutki zamachu w Manchesterze. "Wpłynie to na postawę wyborców" (Puls świata/Dwójka)
W zamachu zginęły 22 osoby, w tym dwoje Polaków
W zamachu zginęły 22 osoby, w tym dwoje PolakówFoto: PAP/EPA/ANDY RAIN

Sprawca poniedziałkowego (22.05) zamachu w Manchesterze miał związki z tzw. Państwem Islamskim. Niedawno wrócił z Libii, kraju jego rodziców. Prawdopodobnie był też w Syrii. 

Jak ten akt terroru wpłynie na postawę Brytyjczyków wobec ludności muzułmańskiej w ich kraju? Czy przeważy niechęć wobec ludności napływowej? Co wiemy o tysiącach islamskich radykałów zamieszkujących Wielką Brytanię? I, w końcu, w jakim stopniu zamach w Manchesterze może zmienić nadchodzącą kampanię wyborczą na Wyspach i – wpłynąć na wyborcze decyzje?

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzenie: Dariusz Rosiak

Gość audycji: dr Przemysław Biskup (Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego)

Data emisji: 24.05.2015

Godzina emisji: 17.45

jp/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sprawca zamachu z Manchesteru miał związki z dżihadystami

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2017 14:43
Sprawca poniedziałkowego zamachu w Manchesterze miał związki ,z tak zwanym, Państwem Islamskim. Niedawno wrócił z Libii, kraju jego rodziców. Prawdopodobnie był też w Syrii. Minister spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii Amber Rudd poinformowała, że mężczyzna, który zdetonował bombę, zabijając 22 osoby, był znany służbom. Prawdopodobnie nie działał sam.
rozwiń zwiń