Kto skorzysta na Kongresie Dialogu Narodowego Syrii?

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2018 08:00
- Założenie rosyjskie było takie, by rozmawiali wszyscy ze wszystkimi. Celem miałoby być wypracowanie pewnego konsensusu, ale ten dialog może być bardzo trudny - komentowała w "Pulsie świata" Anna Maria Dyner rozpoczęty w Soczi kongres.
Audio
  • Kto skorzysta na Kongresie Dialogu Narodowego Syrii? (Puls świata/Dwójka)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock.com/Tomas Stehlik

Syria 1200.jpg
Putin w Syrii bronił swojej władzy w Rosji?

Z Kongresu Dialogu Narodowego Syrii w ostatniej chwili zrezygnowała część syryjskiej opozycji. Nie ma też Kurdów, przeciwko którym od ponad tygodnia trwa turecka operacja w północnej Syrii. Kto zatem skorzysta na tym spotkaniu?

Czy będzie to Rosja, która - jak przypomniała Anna Maria Dyner – podkreśla swoją rolę w rozwiązywaniu syryjskiego konfliktu? Czy będzie to prezydent Baszar el-Asad, którego reżim prawdopodobnie by się nie utrzymał, gdyby nie zaangażowanie militarne Rosji? W audycji mówiliśmy również m.in. o sprzecznościach, które są coraz wyraźniejsze między Turcją a USA, a na których Rosja "perfekcyjne gra".

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzi: Piotr Pogorzelski

Goście: Anna Maria Dyner (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych)

Data emisji: 30.01.2018

Godzina emisji: 17.45

jp/bch


Czytaj także

Jakie są szanse na pokój w Syrii?

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2017 12:00
W Syrii o pokój nadal trudno. Ciągle trwa wojna domowa, a kraj pogrążony jest w chaosie. - A Rosjanie, ogłaszając sukces militarny i zapowiadając wycofanie wojsk, nadal biorą udział w bombardowaniach - mówił w Dwójce Jan Natkański, arabista oraz były ambasador RP w Egipcie.
rozwiń zwiń