Jak Rosjanie wpływali na wybory w USA

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2018 13:00
- Do tej pory Donald Trump zaprzeczał, że były jakiekolwiek próby wpływania Rosji na wybory prezydenckie w USA. Tego już się nie da dłużej robić - mówił w Dwójce Bartosz Wiśniewski z Polskiego Instytutu Spraw Zagranicznych.
Audio
  • Bartosz Wiśniewski o wpływie Rosjan na wybory prezydenckie w USA (Puls świata/Dwójka)
Zastępca prokuratora generalnego USA Rod Rosenstein w trakcie ogłoszenia zarzutów dla obywateli i podmiotów z Rosji
Zastępca prokuratora generalnego USA Rod Rosenstein w trakcie ogłoszenia zarzutów dla obywateli i podmiotów z RosjiFoto: PAP/SHAWN THEW

Komisja Muellera oskarżyła trzynastu Rosjan o wpływanie na przebieg wyborów w USA w 2016. To jest poważny zwrot w całym dochodzeniu. - Zespół Muellera doszedł do wniosku, że było to działanie zaplanowane przynajmniej od 2013 roku, a aktywne działania podejmowano od maja roku 2014 - opowiadał gość audycji "Puls świata". - Do właściwej fazy kampania dezinformacyjna przeszła w połowie 2016 roku.

W audycji rozmawialiśmy o tym, jak wyglądały działania rosyjskich trolli internetowych oraz kto był celem ich ataków. Zastanawialiśmy się też, czy kolejna strzelanina w amerykańskiej szkole, doprowadzi do zmian w prawie USA na temat posiadania broni. 

***

Tytuł audycji: Puls Świata

Prowadzi: Dariusz Rosiak

Gość: Bartosz Wiśniewski (Polskie Instytut Spraw Międzynarodowych)

Data emisji: 19.02.2018

Godzina emisji: 17.45

bch/mz

Zobacz więcej na temat: Dariusz Rosiak USA Rosja

Czytaj także

Rozejm w Syrii. "To Putin ustala plan gry"

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2016 18:00
- Już w momencie, gdy lotnictwo rosyjskie zaczęło razem z wojskami Baszszara al-Asada atakować opozycję, Rosja potwierdziła tu swoje znaczenie. Teraz jest już nawet może ważniejsza od Stanów Zjednoczonych - oceniał Jerzy Haszczyński, komentując bieżącą sytuację wokół syryjskiego konfliktu.
rozwiń zwiń