Ekspert: propozycje prezydenta Macrona są miałkie

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2018 08:00
Prezydent obiecał w poniedziałkowym (10.12) wystąpieniu telewizyjnym podjęcie kroków, które przyniosą ulgę najbiedniejszym Francuzom, podkreślił jednak, że nie będzie radykalnej zmiany polityki jego rządu. - Te zapowiedzi pokazują, jak Marcon ma małe pole do popisu. On dobrze liczy, zdaje sobie sprawę z tego, jak mało może - oceniał Marcin Darmas, specjalista od Francji.
Audio
  • Prezydent Macron i protest żółtych kamizelek (Puls świata/Dwójka)
Emmanuel Macron
Emmanuel MacronFoto: Shutterstock

Prezydent Emmanuel Macron powiedział, że w ciągu 18 miesięcy pracy jego rządu nie można było rozwiązać tych problemów Francji, które narastały od 40 lat. Dodał, że wierzy, iż znajdzie wyjście z trudnej sytuacji kraju. Zobacz więcej>>>

Dlaczego propozycje Macrona są "miałkie", stanowią "przyznanie się do błędu", a on sam "wydaje się zaklinać rzeczywistość"? W jakim sensie wybór Macrona na prezydenta był "wyborem klasowym"? I czym jest obserwowany w ostatnich tygodniach we Francji "gniew bez twarzy"? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadził: Dariusz Rosiak

Gość: Marcin Darmas (specjalista od Francji)

Data emisji: 11.12.2018

Godzina emisji: 17.00

jp/mko

Czytaj także

Centrala CGT wezwała do strajku. Do tej pory związkowcy nie protestowali

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 21:38
Tuż po w poniedziałkowym wystąpieniu telewizyjnym prezydenta Francji Emmanuela Macrona sekretarz generalny centrali związkowej CGT Philippe Martinez wezwał do wspólnego strajku związkowców i "żółtych kamizelek", ponieważ uznał obietnice Macrona za niewystarczające. 
rozwiń zwiń