X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kongres USA. W wielości jedność?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 08:00
- Nowa Izba Reprezentantów Kongresu USA jest wieloetnicznym i wielokulturowym tyglem, który ożywia klimat nacjonalizmu wiszący przez ostatnie dwa lata nad Stanami Zjednoczonymi. Różnorodność jest przecież wpisana w historię tego kraju - mówił w Dwójce Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego.
Audio
  • Nowa Izba Reprezentantów Kongresu USA, czyli nowy rozdział w polityce (Puls świata/Dwójka)
Nancy Pelosi, nowa przewodnicząca Izby Reprezentantów
Nancy Pelosi, nowa przewodnicząca Izby ReprezentantówFoto: PAP/EPA/JIM LO SCALZO

Nancy Pelosi, przedstawicielka Partii Demokratycznej, została nową przewodniczącą Izby Reprezentantów Kongresu USA. Pelosi była już szefową Izby w latach 2007-2011, a później kierowała demokratyczną mniejszością. Teraz zastąpiła Republikanina Paula Ryana.

Wybrany 6 listopada Kongres USA jest podzielony, gdyż po ośmiu latach Demokraci odzyskali większość w jego niższej izbie, zaś Republikanie utrzymali przewagę w Senacie. Komentatorzy są pewni, że utrudni to rządy republikańskiemu prezydentowi Donaldowi Trumpowi, bo w poprzedniej kadencji jego partia miała większość w obu izbach.

Czy politycy Partii Demokratycznej będą blokować sztandarowe reformy Trumpa od dalszego demontażu systemu ubezpieczeń zdrowotnych, zwanego Obamacare, po budowę muru na granicy z Meksykiem? Jak dalece są zdeterminowani, by forsować własne pomysły? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzi: Agata Kasprolewicz

Gość: Artur Wróblewski (amerykanista, Uczelnia Łazarskiego)

Data emisji: 4.01.2019

Godzina emisji: 17.00

mko/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak