Ukraina. Poroszenko będzie walczył o kolejną kadencję

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2019 08:02
- Kilka miesięcy temu szanse miał małe, ale według ostatnich sondaży, zaczął z miejsca piątego przesuwać się w kierunku trzeciego. Jednym z powodów jest aktywność Poroszenki i wiązane z nią otrzymanie przez ukraińskie prawosławie autokafalii - mówił w Dwójce Tadeusz Iwański. 
Audio
  • Petro Poroszenko zwiększa swoje szanse na reelekcję (Puls świata/Dwójka)
Flaga Ukrainy
Flaga UkrainyFoto: Pixabay/domena publiczna

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko ogłosił swój start w planowanych na 31 marca wyborach prezydenckich oświadczając, że chce, by Ukraina stała się "wielkim europejskim krajem szczęśliwych ludzi".

Poroszenko stara się przekonać rodaków, że zdecydował się ubiegać o reelekcję, by zapewnić niezmienność stanowiska Ukrainy wobec europejskiej i euroatlantyckiej integracji. - W 2024 roku złożymy wniosek o członkostwo w Unii Europejskiej. Otrzymamy plan działań na rzecz Ccłonkostwa w NATO i rozpoczniemy jego realizację. Tylko obecność w Unii i NATO może zagwarantować nasze bezpieczeństwo w obliczu rosyjskiej agresji - stwierdził Poroszenko.

Urzędujący szef państwa wystartuje w wyborach jako kandydat niezależny. Czy może liczyć na zwycięstwo w obliczu sondaży, które największe szanse dają byłej premier Julii Tymoszenko? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadził: Piotr Pogorzelski

Gość: Tadeusz Iwański (Ośrodek Studiów Wschodnich)

Data emisji: 30.01.2019

Godzina emisji: 17.00

mko