Polskie Radio
Section05
wybory prezydenckie

Władimir Putin zwycięzcą wyborów prezydenckich w Rosji

Wybory prezydenckie w Rosji wygrał Władimir Putin. Według cząstkowych rezultatów z ponad 50 procent lokalnych komisji wyborczych, urzędujący prezydent uzyskał poparcie na poziomie 75 procent. Na temat niedzielnych wyborów w audycji „Północ-Południe” mówiła dr Agnieszka Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja wybory w Rosji wybory prezydenckie Władimir Putin Agnieszka Bryc

Debata w PR24 Władimir Putin prezydentem Rosji

Wybory prezydenckie w Rosji, według danych exit poll, wygrał urzędujący prezydent Władimir Putin, którego poparło, według różnych sondażowni, od 73,9 do 77 procent głosujących. W Polskim Radiu 24 debata ekspertów, którzy podsumowali przebieg głosowania oraz zastanowili się, jakie skutki niedzielne wybory będą miały dla przyszłości Rosji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja wybory w Rosji wybory prezydenckie Władimir Putin Grzegorz Ślubowski Jarosław Guzy Piotr Skwieciński Maciej Jastrzębski Piotr Pogorzelski Ernest Zozuń

Przed wyborami w Rosji. „Nawalny musiał wypaść z gry”

Osiem osób będzie ubiegało się o urząd prezydenta Rosji. Centralna Komisja Wyborcza oficjalnie zakończyła już proces rejestracji. – To z całą pewnością będą wybory. Ale będą to „wybory po rosyjsku” – mówiła w Świecie w Powiększeniu dr Beata Gałek, politolog z Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wybory prezydenckie Rosja Aleksiej Nawalny Władimir Putin