Polskie Radio
Section05
wybory prezydenckie

Kompromitacja PO, wyciekły postulaty z konwencji Tuska. "Nie zadbali o bezpieczeństwo strony 100konkretow.pl"

Portal wPolityce.pl podaje, że Platforma Obywatelska nie zadbała o bezpieczeństwo swojej strony internetowej 100konkretow.pl, w konsekwencji hasła i postulaty z konwencji partii są znane jeszcze przed jej rozpoczęciem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska PO Donald Tusk internet cyfryzacja wybory w Polsce kampania wyborcza wybory prezydenckie opozycja

Kandydat na prezydenta Ekwadoru zastrzelony podczas wiecu wyborczego. "To nie ujdzie bezkarnie"

Kandydat na prezydenta Ekwadoru Fernando Villavicencio został zastrzelony po wiecu wyborczym w stolicy kraju Quito. Śmierć polityka potwierdził prezydent Guillermo Lasso na Twitterze. "Nie ujdzie ona bezkarnie" - czytamy we wpisie. Prezydent zwołał nadzwyczajne spotkanie szefów służb bezpieczeństwa w związku z tą sprawą.
Zobacz więcej na temat:  Ekwador ŚWIAT polityka zabójstwo wybory prezydenckie Ameryka Południowa

Mijają trzy lata od sfałszowanych wyborów prezydenckich na Białorusi. W 2020 roku wybuchły masowe protesty

Dziś mijają trzy lata od sfałszowanych wyborów prezydenckich na Białorusi, po których bezprawnie przy władzy pozostał przywódca białoruskiego reżimu, Aleksandr Łukaszenka. Kolejne oszustwo wyborcze i aresztowanie liderów opozycji wywołało wtedy masowe protesty na terenie całego kraju - Mińsk odpowiedział represjami, które dotknęły dziesiątki tysięcy osób.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś wybory prezydenckie ŚWIAT Europa Aleksander Łukaszenka wybory na Białorusi Swiatłana Cichanouska

Erdogan zwycięża w wyborach. "Foreign Affairs": niekwestionowany sułtan Turcji

Po 20 latach coraz bardziej autokratycznych rządów prezydentowi Turcji Recepowi Tayyipowi Erdoganowi udało się nie tylko wywalczyć reelekcję, ale także potencjalnie wyjść z rywalizacji wyborczej jeszcze silniejszym. To zwycięstwo namaszcza Erdogana na niekwestionowanego sułtana Turcji - ocenia na łamach "Foreign Affairs" Soner Cagaptay z ośrodka analitycznego Washington Institute for Near East Policy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Turcja Recep Tayyip Erdogan wybory prezydenckie Bliski Wschód

Kto wpłaca na partię Tuska? Wśród darczyńców PO jeden z najbogatszych Polaków, niegdyś TW "Paweł"

W marcu Donald Tusk apelował do sympatyków o wsparcie finansowe kampanii wyborczej Platformy Obywatelskiej. Teraz tygodnik "Sieci" informuje, że od tego czasu na konto partii wpłynęło prawie 3 mln zł. Jednym z darczyńców jest Roman Karkosik, obecnie jeden z najbogatszych Polaków, zaś w minionym ustroju - tajny współpracownik o pseudonimie "Paweł".
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Platforma Obywatelska PO wybory prezydenckie kampania wyborcza opozycja polityka biznes przedsiębiorca PRL POLSKA

Wybory w Turcji. Ekspert: nie ma wiary w porażkę Erdogana, ale wszystko może się zmienić na ostatnim etapie

Turcja wybiera dzisiaj prezydenta. Wybory określane są mianem najważniejszych w tym stuleciu. Opozycja po raz pierwszy od 20 lat ma realną szansę odsunąć od władzy potężnego Recepa Tayyipa Erdogana. Sondaże dają nieznaczną przewagę kandydatowi opozycji Kemalowi Kilicdaroglu.
Zobacz więcej na temat:  Turcja wybory prezydenckie wybory parlamentarne Recep Tayyip Erdogan ŚWIAT Karol Wasilewski