Polskie Radio
Section05
wybory prezydenckie

Zbierali podpisy Trzaskowskiemu przed ogłoszeniem daty wyborów. Zaskakująca decyzja warszawskiej prokuratury

Przed ubiegłorocznymi wyborami prezydenckimi portal tvp.info ujawnił nagranie, na którym widać, że w biurze jednej z warszawskich radnych z Koalicji Obywatelskiej zbierane są podpisy poparcia pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego. Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga, która prowadziła postępowanie w tej sprawie, umorzyła je. Radny PiS Marek Borkowski przekazał portalowi tvp.info uzasadnienie decyzji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory w Polsce wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 wybory Rafał Trzaskowski Państwowa Komisja Wyborcza prokuratura dane osobowe Platforma Obywatelska TVPinfo kampania wyborcza koalicja obywatelska opozycja

"Rzeszowianie potrafią oddzielić wielką politykę od miejskiej". Pietryga o zwycięstwie Fijołka

- Nie łączyłbym zwycięstwa Konrada Fijołka w wyborach w Rzeszowie ze zwycięstwem opozycji. Opozycja go tylko poparła, nie wystawiła go jako swojego kandydata. Po pierwsze Konrad Fijołek nie wygrał dlatego, że nienawidził PiS-u i kochał opozycję. Wygrał, bo był jedynym kandydatem stamtąd - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Pietryga z "Rzeczpospolitej". Gośćmi "Debaty Poranka" byli również Marek Król ("Sieci") i Marek Wróbel (Fundacja Republikańska)
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Rzeszów wybory prezydenckie zjednoczona prawica

"To będzie instrument wykorzystywany w narracji politycznej". Dr Gajewski o wynikach wyborów w Rzeszowie

- Każde wybory prezydenta dużego miasta mają kontekst polityki ogólnopolskiej, jego naturalnie nie można lekceważyć  - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Sebastian Gajewski z Centrum im. Daszyńskiego. Gośćmi "Debaty Poranka" byli także Jerzy Mosoń (Fundacja Fibre) i Maciej Kożuszek z "Gazety Polskiej". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Rzeszów wybory prezydenckie zjednoczona prawica

Wybory w Rzeszowie. Agaton Koziński: dla opozycji to cel nadrzędny

- Nie umiem ocenić wiarygodności sondaży, które pokazują, że pan Fijołek jest blisko wygranej w I turze, co nie znaczy, że wygra. Podziały głosów po stronie szeroko rozumianego obozu władzy są tak widoczne, że jeżeli nie będzie to pierwsza tura, to drugiej też może nie być. Natomiast reperkusje tego, moim zdaniem, mogą być daleko idące - jak na wybory lokalne - powiedział w Polskim Radiu 24 Agaton Koziński z "Wszystko Co Najważniejsze". Gośćmi "Debaty poranka" byli również: Grzegorz Osiecki z "Dziennika Gazety Prawnej" oraz Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Rzeszów wybory prezydenckie

"Rośnie prawdopodobieństwo drugiej tury". Jacek Karnowski o wyborach prezydenckich w Rzeszowie

- Zasadnicze pytanie dotyczy drugiej tury. Z tego co wiem sztabowcy, czy ludzie kręcący się wokół tej kampanii, dywagują na ten temat. Ostatnie informacje są takie, że to prawdopodobnie drugiej tury jednak rośnie - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Karnowski, redaktor naczelny tygodnika "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rzeszów Polskie Radio 24 Krzysztof Grzybowski Jacek Karnowski wybory prezydenckie polityka

"Ciosy opozycji w stronę rządu są coraz słabsze". Jan Mosiński o raporcie NIK ws. wyborów korespondencyjnych

- Marzeniem opozycji jest, by dokopać rządowi jeszcze bardziej. Te ciosy są coraz słabsze, więc przyda się kolejna instytucja - NIK, która wyręczy w tym opozycję - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński, poseł PiS. Gościem "Dwóch stron" był także Krzysztof Paszyk z PSL.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS opozycja polityka wybory prezydenckie Najwyższa Izba Kontroli Marian Banaś