Polskie Radio
Section05
wybory prezydenckie

"Drahos może naprawdę powiedzieć, że jest spoza układu"

- Profesor Drahos ma bardzo poważny atut, bo on naprawdę może powiedzieć Czechom, że jest spoza układu. To jest trochę tak, jakby u nas kandydował Michał Kleiber, czyli ktoś kto jest znany jako naukowiec, może pochwalić się osobistymi osiągnięciami, ale od czasu do czasu skomentuje wydarzenia polityczne - mówił na antenie radiowej Jedynki dr Paweł Kowal (Instytut Nauk Politycznych PAN). 
Zobacz więcej na temat:  grupa wyszehradzka Krzysztof Grzesiowski Czechy wybory prezydenckie Magdalena Skajewska Paweł Kowal

Milos Zeman wygrywa wybory w Czechach. Będzie druga tura?

 - Jeżeli Milosowi Zemanowi nie uda się przekroczyć granicy 50 proc. głosów to wszystko wskazuje na to, że w drugiej turye wyborów jego rywalem będzie Jirzi Drahos. To były prezes Czeskiej Akademii Nauk, chemik, bardzo uznany w świecie kultury, w świecie czeskich elit i intelektualistów profesor – powiedziała w audycji Gorący Temat specjalna wysłanniczka Polskiego Radia do Pragi. Magdalena Skajewska odniosła się w ten sposób do kończących się dwudniowych wyborów prezydenckich w Czechach.
Zobacz więcej na temat:  Czechy wybory prezydenckie Magdalena Skajewska

Wybory w Rosji. Putin wystartuje jako kandydat niezależny

Rosjanie poznają w środę nazwiska osób dopuszczonych do udziału w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Centralna Komisja Wyborcza kończy przyjmowanie zgłoszeń od potencjalnych kandydatów. O wyborach prezydenckich w Rosji mówił w audycji Północ-Południe Łukasz Jasina z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Władimir Putin Rosja wybory prezydenckie Łukasz Jasina Aleksiej Nawalny