X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Cyberbezpieczeństwo. Unia Europejska przed wyborami

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 07:50
- Wiadomo, że próby zakłócania wyborów poprzez cyberataki czy inne formy prowadzenia wojny informacyjnej były podejmowane w USA i podczas wyborów prezydenckich we Francji, więc nie sądzę, by było inaczej przed i w czasie wyborów do Parlamentu Europejskiego – mówił w Dwójce Antoni Wierzejski.
Audio
  • Cyberbezpieczeństwo w Unii Europejskiej (Puls świata/Dwójka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: pixabay/domena publiczna

W "Pulsie świata" rozmawialiśmy o środkach, sposobach i narzędziach, jakimi europejscy eksperci dysponują w walce z atakami na sieci informatyczne, a także z propagandą i dezinformacją. Specjaliści są zgodni co do tego, że cyberprzestępczość rozwija się dziś niezwykle dynamicznie. Otaczająca nas infrastruktura informatyczna jest coraz bardziej złożona i podatna na cyberataki, a transgraniczny charakter cyberprzestępczości sprawia, że hakerzy są coraz lepiej zorganizowani i wspierani przez obce państwa.

Czy Unia Europejska jest przygotowana na cyberataki przed majowymi wyborami do swego parlamentu? Ostatnio eksperci przeprowadzili testy odporności struktur informatycznych na cyberzagrożenia. Jak wypadły? Na ile my, europejscy wyborcy, możemy być pewni, że kampania jak i głosowanie przebiegną bez zakłóceń? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzi: Magdalena Skajewska

Gość: Antoni Wierzejski (ekspert Centrum Stosunków Międzynarodowych)

Data emisji: 9.04.2019

Godzina emisji: 16.45

mko/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak