Polskie Radio
Section05
cyberprzestępczość

Dworczyk: kłamstwa w artykule "GW" służą wyłącznie osobom siejącym dezinformacje

"Kłamstwa w artykule "GW" służą wyłącznie osobom siejącym dezinformacje" - ocenił w piątek szef KPRM Michał Dworczyk odnosząc się do artykułu "Gazety Wyborczej", która napisała, że w przypadku wycieku maili ministra nie doszło do cyberataku z Rosji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Dworczyk cyberprzestępczość dezinformacja Gazeta Wyborcza cyberataki Jarosław Kaczyński Rosja ABW SKW Stanisław Żaryn

"Polska nie otrzymała ostrzeżeń od służb izraelskich". Żaryn ws. cyberataku

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn napisał w oświadczeniu, że sugestie jakoby w sprawie ostatnich cyberataków doszło do zaniedbań ze strony służb, są nieuprawnione. Wcześniej wicepremier i szef Komitetu do spraw bezpieczeństwa Jarosław Kaczyński poinformował, że cyberatak został przeprowadzony z terenu Rosji, a jego skala i zasięg są szerokie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA cyberprzestępczość cyberataki cyberbezpieczeństwo Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego Ministerstwo Obrony Narodowej NATO Stanisław Żaryn Służba Kontrwywiadu Wojskowego Jarosław Kaczyński atak hakerski Rosja

Jarosław Kaczyński: cyberatak na polskich urzędników i polityków przeprowadzono z Rosji

Wicepremier i szef komitetu do spraw bezpieczeństwa Jarosław Kaczyński informuje, że cyberatak na polskich urzędników został przeprowadzony z terenu Rosji, a jego skala i zasięg są szerokie. Prezes PiS zapoznał się wcześniej z informacjami ABW i SKW w sprawie ataków.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński polityka internet opozycja cyberatak Rosja hakerzy atak hakerów cyberprzestępczość służby i bezpieczeństwo

Jarosław Kaczyński: cyberatak na polskich urzędników i polityków przeprowadzono z terytorium Rosji

Wicepremier i szef komitetu do spraw bezpieczeństwa Jarosław Kaczyński informuje, że cyberatak na polskich urzędników został przeprowadzony z terenu Rosji, a jego skala i zasięg są szerokie. Prezes PiS zapoznał się wcześniej z informacjami ABW i SKW w sprawie ataków.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński polityka internet opozycja cyberatak Rosja hakerzy atak hakerów cyberprzestępczość służby i bezpieczeństwo

Odpowiednie hasło najlepszym zabezpieczeniem przed włamaniem do poczty elektronicznej

Ostatnie przypadki włamań do skrzynek mejlowych polskich i nie tylko polskich polityków rodzi pytanie, jak skutecznie zabezpieczyć skrzynki poczty elektronicznej. Eksperci od dawna podkreślają banalną prawdę, że przed włamaniem się na konto pocztowe najlepiej zabezpieczy hasło. - Odpowiedni poziom jego komplikacji, złożoność, długość wpływa diametralnie na możliwość przełamania - wyjaśnia dr Igor Protasowicki, ekspert IT.
Zobacz więcej na temat:  cyberprzestępczość cyberatak cyberbezpieczeństwo poczta elektroniczna poczta web email internet hakerzy Roman Czejarek

Wybory do Bundestagu. Niemieckie media: Rosja próbuje ingerować poprzez dezinformację i cyberataki

"Niemieckie agencje bezpieczeństwa z niepokojem obserwują, jak Rosja próbuje ingerować przed wyborami parlamentarnymi w RFN za pomocą dezinformacji i cyberataków. Od miesięcy hakerzy dokonują ataków phishingowych na prywatne konta posłów Bundestagu i parlamentów krajów związkowych" - pisze dziennik "Tagesspiegel".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy Rosja cyberatak cyberprzestępczość dezinformacja Bundestag

"Putin wybadał, jak wygląda sytuacja polityczna w Polsce". Marian Kowalski o cyberatakach

- Putin wybadał, jak wygląda sytuacja polityczna w Polsce, jak środowiska polityczne podchodzą do ataku na państwo Polskie, i ma teraz zielone światło do czynienia dalszych kroków - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Marian Kowalski z KowalskiTV. Gościem audycji była także Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Michał Rachoń Marian Kowalski Sejm cyberprzestępczość Rosja cyberataki cyberbezpieczeństwo

Tajne posiedzenie Sejmu ws. cyberataków. Paweł Lisiecki: nie czuję niedosytu wiedzy

- Trudno, żeby państwo Polskie w tej chwili zdradzało wszystkie tajemnice związane z cyberbezpieczeństwem - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Paweł Lisiecki z PiS. Gościem "Dwóch stron" była także Karolina Pawliczak z Lewicy, która uznała, że "posiedzenie było farsą".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm cyberbezpieczeństwo Paweł Lisiecki PiS lewica polityka cyberprzestępczość cyberatak cyberzagrożenia Stanisław Janecki

FELIETON Marsjanie atakują, opozycja straszy. Felieton Miłosza Manasterskiego

Mówi się, że tonący brzytwy się chwyta. Jednak nawet najgorsze sondaże nie upoważniają partii do działania wbrew interesom państwa. W wojnie informacyjnej wszelkie pakty z diabłem polityków spod znaku ośmiu gwiazdek to niebezpieczna gra dla naszej wspólnej ojczyzny - pisze w swoim felietonie Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA felieton miłosz manasterski cyberprzestępczość opozycja

Posiedzenie Sejmu ws. cyberataków. Cieszyński: zaprezentowaliśmy konkretne rozwiązania

Pełnomocnik rządu do spraw cyberbezpieczeństwa Janusz Cieszyński powiedział, że podczas tajnego posiedzenia Sejmu przedstawiono kompleksową informację na temat cyberataków. Jak mówił dziennikarzom rzecznik rządu, minister Cieszyński był jedną z osób, które prezentowały opowiadały posłom o działaniach służb.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm cyberprzestępczość cyberatak hakerzy

Niejawne posiedzenie Sejmu. Arkadiusz Iwaniak: nie dowiedzieliśmy się niczego, co można uznać za tajemnicę

- To, co zostało powiedziane na niejawnym posiedzeniu Sejmu, niejednokrotnie było omawiane. Nie dowiedzieliśmy się niczego, co można uznać za tajne. Padło kilka liczb, które mogą stanowić tajemnicę. O pozostałych sprawach można przeczytać na portalach - powiedział w Polskim Radiu 24 Arkadiusz Iwaniak, poseł Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  cyberprzestępczość hakerzy bezpieczeństwo internet Sejm POLSKA polityka Polskie Radio 24