Dialog kultury polskiej i ukraińskiej

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 07:58
- Myślę, że bez dialogu nie byłoby czegoś takiego, jak poznanie, zrozumienie, dlatego, że każde środowisko i każdy rodzaj współdziałania międzynarodowego ma swoje znaczenie - mówił gość audycji "Puls świata", prof. Grzegorz Nowik - współorganizator konferencji w Krzemieńcu.
Audio
  • Konferencja Dialog Dwóch Kultur w Krzemieńcu na Ukrainie (Puls świata/Dwójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Aleks_Shutter

W audycji rozmawialiśmy o budowaniu porozumienia pomiędzy Polską i Ukrainą poprzez dialog elit kulturalnych oraz artystycznych. Kontekstem są trwające właśnie w Krzemieńcu na Ukrainie jubileuszowe 20. spotkania "Dialog dwóch kultur". Czy dialog elit może budować mosty pomiędzy społeczeństwami obu krajów? W jaki sposób może przyczyniać się do tworzenia warunków dla rozmowy o wspólnej historii obu narodów? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Rozmawiał: Krzysztof Renik

Gość: Prof. Grzegorz Nowik (historyk, wicedyrektor Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, współorganizator konferencji "Dialog dwóch kultur")

Data emisji: 6.09.2019

Godzina emisji: 16.45

am/mko

Czytaj także

Rosja i Ukrainy. Czy relacje ulegną poprawie?

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2019 17:08
W audycji "Puls świata" porozmawiamy o przekazaniu Olega Sencowa wiezionego przez Rosję Ukrainie. Czy w ogóle do tego dojdzie, a jeśli tak, to kiedy?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Krzemieniec. Śladami Juliusza Słowackiego

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 13:46
W audycji "Kwadrans bez muzyki" wędrowaliś po ukraińskim miasteczku, w którym urodził się polski poeta epoki romantyzmu, autor dramatu "Kordian".
rozwiń zwiń