Rosja. Nieoczekiwany rezultat wyborów lokalnych

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 18:05
- Wynik wyborów jest efektem spadku popularności władz w rankingach poparcia, również Władimira Putina oraz wykształcenie się nowej generacji opozycji, zwłaszcza w Moskwie. Rosja już ma kandydatów, którzy są w stanie nawiązać jakiś kontakt z wyborcami - mówiła w audycji "Puls świata" Jadwiga Rogoża z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Audio
  • Jadwiga Rogoża o wyborach lokalnych w Rosji (Puls świata/Dwójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/adriano.cz

W niedzielę 8 września odbyły się wybory do moskiewskiej Dumy miejskiej oraz wybory różnego szczebla we wszystkich regionach, m.in. uzupełniające do Dumy, wybory gubernatorów, czy lokalnych partlamentów. Lokalne wybory w Rosji dowodzą, że rosyjski rząd coraz słabiej kontroluje sytuację w państwie. Ostatnie wybory do Dumy moskiewskiej przyniosły nieoczekiwany rezultat: co najmniej 20 mandatów w 45-osobowej moskiewskiej Dumie miejskiej zdobyli kandydaci innych ugrupowań, niż rządząca Jedna Rosja.

Czy wybory są dla Kremla zaskoczeniem? Jaki efekt może przynieść taki wynik? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Rozmawiał: Adrian Bąk

Gość: Jadwiga Rogoża (Ośrodek Studiów Wschodnich)

Data emisji: 9.09.2019

Godzina emisji: 16.45

am

Czytaj także

Szczyt G7 w Biarritz w cieniu pożarów w Amazonii

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2019 07:57
O najważniejszych punktach spotkania przedstawicieli najbardziej uprzemysłowionych państwa świata mówiła w Dwójce dr Agnieszka Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja i Ukrainy. Czy relacje ulegną poprawie?

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2019 17:08
W audycji "Puls świata" porozmawiamy o przekazaniu Olega Sencowa wiezionego przez Rosję Ukrainie. Czy w ogóle do tego dojdzie, a jeśli tak, to kiedy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dialog kultury polskiej i ukraińskiej

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 07:58
- Myślę, że bez dialogu nie byłoby czegoś takiego, jak poznanie, zrozumienie, dlatego, że każde środowisko i każdy rodzaj współdziałania międzynarodowego ma swoje znaczenie - mówił gość audycji "Puls świata", prof. Grzegorz Nowik - współorganizator konferencji w Krzemieńcu.
rozwiń zwiń