Andrzej Dąbrowski śpiewa Tedego i podbija parkiety

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2015 20:00
- Młodzi słuchacze są zmęczeni prostą muzyką elektroniczną i niezależnym gitarowym graniem - diagnozowała dziennikarka Małgorzata Halber modę na PRL-owską muzykę pop.
Audio
  • Rozmowa o modzie na polską muzykę rozrywkową z przełomu lat 70. i 80. (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Na płycie Albo inaczej słynny perkusista jazzowy i piosenkarz wykonuje tekst rapera Tede z wysmakowanym jazzującym akompaniamentem
Na płycie "Albo inaczej" słynny perkusista jazzowy i piosenkarz wykonuje tekst rapera Tede z wysmakowanym jazzującym akompaniamentemFoto: TVP/PAP/Ireneusz Sobieszczuk

- Pojawiła się więc tęsknota za funkiem i rasowymi big bandami - zgodził się raper Ten Typ Mes. - Punktem zwrotnym był chyba nawiązujący do starego disco przebój "Get Lucky" zespołu Daft Punk - dodał.

W Polsce tymczasem pojawiła się seria płyt "Polish Funk" oparta na przebojach Andrzeja Dąbrowskiego czy Haliny Frąckowiak, hip-hopowe wydawnictwo Alkopoligamia opublikowało album "Albo inaczej" z tekstami rodzimych raperów w interpretacjach Ewy Bem czy Krystyny Prońko, a Zbigniew Wodecki wykonuje piosenki ze swojego debiutanckiego krążka z niezależnym zespołem Mitch & Mitch.

Przy okazji okazało się, że współcześni hip-hopowcy całkiem sporo mają wspólnego z Wojciechem Młynarskim i Jonaszem Koftą...

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadził: Bartek Chaciński

Goście: Małgorzata Halber (dziennikarka muzyczna), Bartosz Weber (muzyk związany z zespołem Mitch & Mitch), Andrzej Dąbrowski (wokalista i perkusista), Piotr Szmidt (raper i producent Ten Typ Mes)

Data emisji: 18.05.2015

Godzina emisji: 18.00

mm/tj

Czytaj także

Jak narodził się głos Zbigniewa Wodeckiego

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2014 11:00
– Uważam, że to naprawdę świetna płyta, zupełnie nie na tamte czasy – mówił w Dwójce Zbigniew Wodecki o swoim debiucie fonograficznym, z którego utwory wykona 30 kwietnia wspólnie z zespołem Mitch & Mitch w radiowym studiu im. Lutosławskiego.
rozwiń zwiń