X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zofia Kucówna. Aktorka z przypadku

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2015 20:00
Wybitna artystka teatru i filmu być może byłaby dziś kimś innym, gdyby nie przykre uwagi kierowane pod jej adresem przez... Xawerego Dunikowskiego.
Audio
  • Zofia Kucówna o swoim aktorstwie i życiu (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Zofia Kucówna w studiu Dwójki
Zofia Kucówna w studiu DwójkiFoto: Grzegorz Kowalski/PR2

Pierwszy sukces sceniczny Zofia Kucówna odniosła już w szkole w Krakowie. Zajęła pierwsze miejsce w konkursie recytatorskim. Choć wystartowała tam "na wariata", w kolejnych trzech etapach pokonała wielu uczniów, którzy później także zostali znanymi aktorami. To zwycięstwo, jak przyznała, pokrzyżowało jednak nieco jej plany na przyszłość.

Aktorka, pedagog, działaczka społeczna oraz pisarka znana jest także jako wieloletnia muza i żona Adama Hanuszkiewicza. Miłość była dla niej zawsze ważna. W Dwójce zdradziła, że jej pierwsze flirty odbywały się w bardzo szczególnych miejscach.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą 

Prowadzi: Jerzy Kisielewski

Gość: Zofia Kucówna

Data emisji: 7.08.2015

Godzina emisji: 18.00

mc/pg

Komentarze1
aby dodać komentarz
annamarta2015-08-07 22:07 Zgłoś
Wspaniała aktorka i wyjątkowa osoba. Z przyjemnością oglądałam w lipcu powtórki serialu telewizyjnego Egzamin z życia z jej udziałem - taki marginalny w jej zawodowym życiu epizod, a taka klasa! Najdrobniejsza kwestia, spojrzenie, intonacja - nie dziw, że Kucówna uczyła jej z takim oddaniem studentów, bo faktycznie melodyka języka polskiego mogłaby być tak piękna..! A do tego świetne pióro w szczerych, mądrych książkach. Dziękuję Dwójce za rozmowę z tą wybitną postacią. Anna