Zofia Kucówna. Aktorka z przypadku

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2015 20:00
Wybitna artystka teatru i filmu być może byłaby dziś kimś innym, gdyby nie przykre uwagi kierowane pod jej adresem przez... Xawerego Dunikowskiego.
Audio
  • Zofia Kucówna o swoim aktorstwie i życiu (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Zofia Kucówna w studiu Dwójki
Zofia Kucówna w studiu DwójkiFoto: Grzegorz Kowalski/PR2

Pierwszy sukces sceniczny Zofia Kucówna odniosła już w szkole w Krakowie. Zajęła pierwsze miejsce w konkursie recytatorskim. Choć wystartowała tam "na wariata", w kolejnych trzech etapach pokonała wielu uczniów, którzy później także zostali znanymi aktorami. To zwycięstwo, jak przyznała, pokrzyżowało jednak nieco jej plany na przyszłość.

Aktorka, pedagog, działaczka społeczna oraz pisarka znana jest także jako wieloletnia muza i żona Adama Hanuszkiewicza. Miłość była dla niej zawsze ważna. W Dwójce zdradziła, że jej pierwsze flirty odbywały się w bardzo szczególnych miejscach.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą 

Prowadzi: Jerzy Kisielewski

Gość: Zofia Kucówna

Data emisji: 7.08.2015

Godzina emisji: 18.00

mc/pg

Komentarze1
aby dodać komentarz
annamarta2015-08-07 22:07 Zgłoś
Wspaniała aktorka i wyjątkowa osoba. Z przyjemnością oglądałam w lipcu powtórki serialu telewizyjnego Egzamin z życia z jej udziałem - taki marginalny w jej zawodowym życiu epizod, a taka klasa! Najdrobniejsza kwestia, spojrzenie, intonacja - nie dziw, że Kucówna uczyła jej z takim oddaniem studentów, bo faktycznie melodyka języka polskiego mogłaby być tak piękna..! A do tego świetne pióro w szczerych, mądrych książkach. Dziękuję Dwójce za rozmowę z tą wybitną postacią. Anna