Filmowa terapia Pawła Łozińskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2016 19:00
- To możliwe jest tylko podczas terapii: możemy cofnąć jakieś słowo i ten drugi człowiek nie poczuje się urażony, tylko przeciwnie - coś zyska - mówił w Dwójce Paweł Łoziński.
Audio
  • Paweł Łoziński opowiada o swoim najnowszym filmie "Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham" (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Za film Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham reżyser otrzymał nagrodę  Srebrnego Lajkonika w Konkursie Polskim 56. KFF
Za film "Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham" reżyser otrzymał nagrodę Srebrnego Lajkonika w Konkursie Polskim 56. KFFFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Reżyser znany z takich dokumentów, jak "Chemia" i "Siostry" tym razem jako temat studium nad samotnością wybrał sesje psychoterapeutyczne. Poddane są niej bohaterki jego najnowszego filmu "Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham", gdzie obserwujemy trudną relację między matką i córką.

- Praca nad tym filmem była dla mnie próbą przyjrzenia się temu, jakie emocje kryją się za słowem "miłość". Okazuje się, że to może być złość, nienawiść...To fascynujące, co dzieje się z człowiekiem, gdy te emocje się pojawiają - mówił Paweł Łoziński.

W audycji posłuchamy również o relacji reżysera z jego ojcem Marcelem Łozińskim, a także o tym, że sesja terapeutyczna przydałaby się jego zdaniem... obecnej debacie publicznej w Polsce.

***

Tytuł audycji: "O wszystkim z kulturą"

Prowadzi: Anna Fuksiewicz

Gość: Paweł Łoziński (reżyser)

Data emisji: 21.09.2016

Godzina emisji: 18.00

mz/jsz

Czytaj także

Paweł Łoziński o trudach emocjonalnej podróży

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2016 13:53
W piątek 13 maja rozpoczyna się Millennium Docs Against Gravity. Podczas tego festiwalu filmowego przedpremierowo pokazany zostanie dokument "Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham" Pawła Łozińskiego.
rozwiń zwiń