REKLAMA

Fryderyki. "Decyduje rozpoznawalność artystów"

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2017 20:00
- To nagroda przede wszystkim środowiskowa, o czym przekonujemy się rokrocznie na przykładzie albumów Bôłt Records - mówił w Dwójce reprezentujący tę wytwórnię Michał Mendyk.
Audio
  • Dyskusja o gali Fryderyków 2017 (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Statuetka Fryderyka
Statuetka FryderykaFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski
Fryderyki 2017 - gala  -  52_.JPG
Fryderyki dla muzyki poważnej. Oto laureaci

Choć Marek Staszewski ze Związku Producentów Audio-Video podkreślał w audycji "O wszystkim z kulturą", że Fryderyki są nagroda jakościową, w której nie ma znaczenia ilość sprzedanych płyt, to zdaniem Michała Mendyka w pierwszej kolejności decyduje marketing. - Wątpię, że osoby głosujące przesłuchały wnikliwe wszystkie nominowane albumy, ale wiem, że na pewną znają firmę DUX.

Gość audycji wskazywał, że nominacje do Fryderyków otrzymują tylko te albumy Bôłt Records, które zostały wydane wspólnie z wytwórnią DUX.

Na pozytywne przemiany w procesie przyznawania Fryderyków zwracali uwagę Maria Opałka (Warner Music Poland) i Piotr Rzeczycki (Universal Music Polska). Dyskusja o tej nagrodzie przerodziła się w dyskusję o kondycji polskiego rynku fonograficznego. Nasi goście opowiadali o tym, jak wygląda sprzedaż plików muzycznych i czy moda na winyle objęła także nagrania muzyki poważnej.

***

Tytuł audycji:  O wszystkim z kulturą

Przygotował: Jacek Hawryluk

Goście: Maria Opałka (Warner Music Poland), Lech Tołwiński (DUX), Piotr Rzeczycki (Universal Music Polska), Michał Mendyk (Bôłt Records) i Marek Staszewski ze Związku Producentów Audio-Video

Data emisji: 28.04.2017

Godzina emisji: 18.00

bch/mg

Czytaj także

Fryderyki dla muzyki poważnej. Oto laureaci

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2017 21:00
W Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego rozdano nagrody Akademii Fonograficznej w ośmiu kategoriach muzyki poważnej.
rozwiń zwiń