Reminiscencje muzyczne Jana Webera

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2017 18:22
W audycji "O wszystkim z kulturą" będziemy rozmawiać o jednym z najbardziej charyzmatycznych radiowców, którego popularne audycje muzyczne są nadal wspominane przez tych, którzy się na nich wychowali.
Warszawa 1983. Muzykolog, krytyk muzyczny, dziennikarz Jan Weber
Warszawa 1983. Muzykolog, krytyk muzyczny, dziennikarz Jan WeberFoto: PAP/Maciej Belina Brzozowski

Jan Weber (1930-1992) stworzył własny styl prezentacji muzyki poważnej , który polegał na gawędzie, przytaczaniu licznych anegdot, a przede wszystkim na jego ogromnej wiedzy związanej ze światową pianistyką. Szczególnie popularny był jego kultowy wręcz cykl "Reminiscencje muzyczne". Do historii przeszły "Koncerty zatrzymane w czasie", "Niezapomniane koncerty fortepianowe", "Kroniki wędrówek Franciszka Liszta", a także "Wielki pianista Władymir Horowitz" i wiele innych.

Gośćmi audycji poświęconej Janowi Weberowi w 25. rocznicę śmierci będą pianista Karol Radziwonowicz oraz redaktorzy II Programu Polskiego Radia - Tomasz Szachowski i Przemysław Psikuta.

***

Na audycję "O wszystkim z kulturą" zapraszamy w piątek (19.10) w godz. 18.00-18.30. Program poprowadzi Róża Światczyńska.

mko/mz

Zobacz więcej na temat: Jan Weber muzyka klasyczna
Czytaj także

Kolejne skarby z kolekcji Jana Webera

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2015 11:00
Przemek Psikuta przegląda i prezentuje zbiór płyta oraz taśm Jana Webera, które niedawno trafiły do archiwum Polskiego Radia.
rozwiń zwiń