X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Słuchowisko "Lalek". Reminiscencja z wakacji Herberta

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2018 19:30
- Lalek był postacią autentyczną, ale nie chodzi tu postać Józefa Franczaka, ostatniego żołnierza niezłomnego - o nowej adaptacji słuchowiska Zbigniewa Herberta, która będzie miała swoją premierę na festiwalu "Dwa Teatry", rozmawialiśmy z krytykiem Jackiem Kopcińskim.
Audio
  • Jacek Kopciński o słuchowisku "Lalek" Zbigniewa Herberta (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Zbigniew Herbert
Zbigniew HerbertFoto: PAP/Cezary Langda

Dwa Teatry 1200.jpg
XVIII Festiwal "Dwa Teatry" w Dwójce

"To dramat o ludzkim losie rozpisany na głosy. Nie wiadomo, czy taki rodzaj istnieje. Jeśli nie, to należałoby go wymyślić" – tak o swoim "Lalku" mówił Zbigniew Herbert. Akcja dramatu jest nawiązaniem do prawdziwej historii, która wydarzyła w Augustowie, w nieistniejącej już knajpie Stodoła nad jeziorem Necko. - W latach 60. było to popularne miejsce, w którym młodzi ludzie bawili się wieczorami - opowiadał w Dwójce Jacek Kopciński. - Herbert znał Stodołę i znał historię Lalka, który pewnego lata został pod nią został. Potem nawet korespondował z matką tego chłopaka. To było coś w rodzaju zabójstwa z zazdrości - dodał gość audycji "O wszystkim z kulturą".

"Lalek" Herberta na żywo z festiwalu "Dwa Teatry">>>

Jacek Kopciński podkreślił, że opowieść o tym zdarzeniu w "Lalku" jest dla Herberta tylko pretekstem do głębszych rozważań o życiu i śmierci. Krytyk teatralny zwrócił uwagę na warstwę poetycką tego słuchowiska, ale też jego pierwszą część, w której poeta bawi się z formą radiowego reportażu. Gość audycji wyjaśnił ponadto, dlaczego "Lalek" uznawany jest za najbardziej radiowy tekst Zbigniewa Herberta.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą 

Prowadzi: Małgorzata Szymankiewicz

Gość: Jacek Kopciński (historyk dramatu i krytyk teatralnym)

Data emisji: 29.06.2018

Godzina emisji: 17.30

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

11 miast, czyli "Dwójka na miejscu – Znaki Niepodległej"

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2018 16:07
W każdą sobotę wakacji radiowa Dwójka zagości w różnych polskich miastach. Zapraszamy do wspólnej zabawy, rozmów, spotkań z ciekawymi gośćmi.  
rozwiń zwiń