X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wojciech Kościelniak: "Hair" był wywrotowym wydarzeniem

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 18:30
- Reżyseria tego spektaklu była dla mnie tym pierwszym razem, gdy udało mi się odczuć potęgę teatru. Temat musicalu, teksty i muzyka całkowicie nas wchłonęły. Podczas premiery widzowie weszli na scenę i śpiewali razem z nami – mówił w Dwójce ceniony reżyser teatralny.
Audio
  • Wojciech Kościelniak - reformator teatru muzycznego w Polsce (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Przedpremierowa próba medialna musicalu Wiedźmin w reżyserii Wojciecha Kościelniaka (nz.) na podstawie powieści Andrzeja Sapkowskiego w Teatrze Muzycznym w Gdyni
Przedpremierowa próba medialna musicalu "Wiedźmin" w reżyserii Wojciecha Kościelniaka (nz.) na podstawie powieści Andrzeja Sapkowskiego w Teatrze Muzycznym w GdyniFoto: Adam Warżawa/PAP

Mariusz Treliński 1200.jpg
Mariusz Treliński: "Król Roger" to najpiękniejsze polskie dzieło

Gościem audycji był Wojciech Kościelniak, który od 1995 r. zajmuje się reżyserią muzycznych spektakli teatralnych, koncertów piosenki aktorskiej oraz widowisk telewizyjnych. Współpracuje z Teatrem Muzycznym w Gdyni, gdzie wyreżyserował spektakle "Hair" oraz trans-operę "Sen Nocy Letniej". W ciągu kilku lat przyczynił się do daleko idących zmian w polskim teatrze muzycznym - udowodnił, że musical może być czymś więcej niż błahą rozrywką.

- Dość wcześnie zatęskniłem za reżyserią. Jako aktor miałem poczucie niespełnienia. Nie zawsze zgadzałem się z tym, co reżyserzy mi proponowali, a niekiedy nie byłem w stanie podołać ich wymaganiom w takim stopniu, w jakim bym chciał. Szukałem czegoś, co będzie ważne, co wywoła w widzach poruszenie, czym będę mógł zmieniać świat i siebie – powiedział gość audycji.

Kiedy nastąpiło ostateczne pożegnanie Wojciecha Kościelniaka z aktorstwem? Jaki wpływ na jego drogę artystyczną wywarły kontakty z Andrzejem Wajdą i Jerzym Jarockim? Czym był Pub 700? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą 

Prowadził: Jakub Kukla

Gość: Wojciech Kościelniak (reżyser teatralny)

Data emisji: 4.12.2018

Godzina emisji: 17.30

mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zofia Nowakowska: Teatr Roma zdobył zaufanie widzów

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 10:00
- Renoma Teatru Roma jest tak duża, że nawet jeśli wystawiamy tytuł autorski, nieznany, jak w przypadku "Pilotów", to ludzie przychodzą tłumnie na spektakle - mówiła w Dwójce aktorka warszawskiej sceny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatr prywatny? To może się udać!

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2018 12:00
Teatr bez własnej siedziby i sceny? Trójmiejski Teatr Komedii Valldal udowodnił, że sukces jest możliwy. O prowadzeniu prywatnego teatru, działalności edukacyjnej i najnowszym musicalu rozmawialiśmy z dyrektorem, reżyserem i aktorem - Tomaszem Valldal-Czarneckim.
rozwiń zwiń