X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Powrót do natury. Moda, styl życia czy dobry biznes?

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2019 18:02
- Żyjemy w czasach niepohamowanego rozwoju miast, natłoku informacji, coraz większe tempa pracy. Budzi to tęsknotę za czymś, co określa się mianem naturalnego stylu życia. Przyroda nas przyciąga, a skoro jest to potrzeba, to znajdą się ludzie, którzy potrafią zrobić na tym interes – mówił w Dwójce socjolog i publicysta Jarema Piekutowski.
Audio
  • O kulcie natury i jego skutkach (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Nasz świat stał się tak sztuczny i zmieniony przez człowieka, że "tęsknota za naturą" staje się szerokim nurtem. W audycji poddaliśmy analizie to zjawisko, które jest czymś innym niż postulowany przez Rousseau powrót do natury. Biznes odkrył tu żyłę zlota i oferuje za duże pieniądze namiastki tego co "naturalne", które wcale naturalne nie są.

- Zjawisko to nie jest niczym nowym, lecz obecnie mamy do czynienia z coraz wyraźniejszym deficytem tego, co naturale i tworzymy zamienniki naturalności. Paradoksalnie to, co jest specjalnie wysoce przetrwarzane zaczynamy uznawać za naturale. Na drodze do naturalności, zamiast niej pojawił się więc kolejny problem – przekonywał dr hab. Michał Kowalski.

Co to znaczy, że coś jest naturalne? Czy pociąg do naturalności to moda, czy efekt zmęczenia nowoczesnością i tempem współczesnego życia? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą 

Prowadzi: Michał Szułdrzyński

Goście: dr hab. Michał Kowalski (socjolog) i Jarema Piekutowski (publicysta)

Data emisji: 4.07.2019

Godzina emisji: 17.30

mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Fotograf jest dziś badaczem i aktywistą"

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 16:30
- Rola fotografa uległa głębokim zmianom. Dokumentując zmiany klimatyczne musi wykazać się wnikliwością. Dziś to bardziej badacz i zaangażowany działacz, niż tylko twórca obrazu - mówił w Dwójce Krzysztof Candrowicz.
rozwiń zwiń