X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piotr Matwiejczuk: Polacy łakną dobrej muzyki

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 10:31
- Dużo podróżuję po Polsce i dlatego bez cienia wątpliwości mogę powiedzieć, że nasza publiczność jest wręcz złakniona muzyki. To publiczność bardzo różnorodna, doświadczona i początkująca, a także bardzo różnorodna wiekowo. Polacy chodzą na koncerty i  słuchają muzyki, także tej trudniejszej – mówił wieloletni dziennikarz radiowej Dwójki, nowy redaktor naczelny "Ruchu Muzycznego".
Audio
  • Spotkanie z Piotrem Matwiejczukiem (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Piotr Matwiejczuk
Piotr MatwiejczukFoto: PR

Gościem audycji był Piotr Matwiejczuk - absolwent muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego, skrzypek i krytyk muzyczny. W latach 2012-2018 był redaktorem naczelnym wrocławskiego pisma "Muzyka w mieście". Obecnie do jego najważniejszych zadań jako nowego redaktora naczelnego "Ruchu Muzycznego" należy m.in. kontynuowanie misji pisma, jako przestrzeni profesjonalnej krytyki i refleksji muzycznej.

- Wiele tytułów zajmujących się tą dziedziną zniknęło z rynku. Dlaczego? Nie mam na to pytanie dobrej odpowiedzi. Zauważmy, że gdyby połowa publiczności uczestniczącej w koncertach filharmonicznych kupiła pismo muzyczne, to miałoby ono fantastyczną sprzedaż. A tak niestety nie jest. Mimo to plany mamy ambitne – stwierdził gość audycji.

"Ruch Muzyczny" to najstarszy periodyk w Polsce poświęcony muzyce poważnej wszystkich epok oraz życiu muzycznemu. Pismo powstało w 1945 roku w Krakowie, a jego wydawcą początkowo było Polskie Wydawnictwo Muzyczne. Czasopismo ma charakter popularnonaukowy i dokumentuje życie kulturalne, skupiając relacje z koncertów i festiwali, recenzje płyt i książek, eseje, felietony oraz artykuły dotyczące wszelkich aspektów muzyki poważnej. 

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której redaktor naczelny "Ruchu Muzycznego" podzielił się ze słuchaczami swoimi refleksjami na temat polskiej kultury muzycznej i jej przyszłości.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą 

Prowadził: Andrzej Sułek

Gość: Piotr Matwiejczuk (wieloletni dziennikarz radiowej Dwójki, nowy redaktor naczelny "Ruchu Muzycznego")

Data emisji: 20.09.2019

Godzina emisji: 17.30

mko/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy Moniuszko znał formę sonatową?

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 11:49
Gościem audycji "Moniuszko – historia prawdziwa" był dr hab. Marcin Gmys, profesor w Instytucie Muzykologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, z którym rozmawialiśmy o muzyce instrumentalnej twórcy "Halki".
rozwiń zwiń