Wspomnienie o Wojciechu Karpińskim

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2020 17:36
Pisarz, intelektualista, historyk idei, przyjaciel największych w naszej literaturze zmarł w Paryżu 18 sierpnia br. W audycji wspominali go: brat, Marek Karpiński, prof. Marcin Król, Marek Zagańczyk i Mikołaj Nowak-Rogoziński.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Billion Photos

Posłuchaj
26:41 [ PR2]PR2 (mp3) 7 wrzesień 2020 17_32_33.mp3 Wspomnienia o Wojciechu Karpińskim (O wszystkim z kulturą/Dwójka)

 

Moich gości zapytaliśmy o: dom rodzinny, o legendarną książkę (wydaną wspólnie z Marcinem Królem) "Sylwetki polityczne XX wieku", o "Zeszyty literackie", w których zmarły był czołowym autorem, o jego przyjaźnie, o to wreszcie jakim był człowiekiem w kontaktach osobistych. Pytaliśmy także o to, jakie z książek autora "Szkiców o wolności" są moim gościom najbliższe. Mikołaj Nowak-Rogoziński zdradził, co z dorobku zmarłego pozostało w zapisach elektronicznych i na jakiego publikacje Wojciecha Karpińskiego możemy liczyć w najbliższych latach.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadził: Wacław Holewiński

Gość: Marek Karpiński (brat Wojciecha), prof. Marcin Król, Marek Zagańczyk i Mikołaj Nowak-Rogoziński

Data emisji: 7.09.2020

Godzina emisji: 17.30


Czytaj także

Ślepota Nietzschego, walka Gombrowicza. "Szkice sekretne" Karpińskiego

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2017 12:26
- Gombrowicz, po naleganiach, by "Kultura" wydrukowała jego dzienniki, otrzymał od Giedroycia wiadomość, że z jego tekstów została zrobiona... sałatka - wspominał Wojciech Karpiński, opowiadając o zbiorze swoich tekstów "Szkice sekretne".
rozwiń zwiń